Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

O magiji

+13
Superstar
Sookie
Jellena_Sava
Carrie <3
*KIKI*gIRL*ANAHI*
All you need is me
Wendy
...Blond Angel...
* Anchi *
*Dragana94*
Aurora
Fallen Like The Sky.
Daenerys Targaryen
17 posters

Go down

O magiji Empty O magiji

Post by Daenerys Targaryen Sun 31 May 2009 - 15:59

Magija, vračanje ili čaranje je mistična vještina koja bi trebala određenim bićima dati natprirodne moći i sposobnosti. Muška osoba koja se bavi magijom zove se čarobnjak, vještac, vrač, a ženska vještica, čarobnica, vračara. U knjigama o Harryju Potteru magija je prirodna sila.
U Egiptu

Prvi "čarobnjaci" bili su svećenici, magi (mudraci) iz religije zoroastrinizma. U drevnom Egiptu mnogi su svećenici smatrani čarobnjacima koji su čitali čarolije sa svitaka papirusa. Čarobnjak bi često tijekom čitanja uništio figuru od gline koja je prikazivala nekog neprijatelja. Vjerovalo se da je Thoth, bog pisanja i Mjeseca, napisao knjigu čarolija i predao ju ljudima, te se poslije razvila alkemija. To je znanost kojoj su ciljevi bili dobiti kamen mudraca i eliksir mladosti. U Egiptu je magija bila duboko ukorijenjena, jer su obični ljudi štovali bogove i zazivali duhove mrtvih u svojim kućama, na ognjištu. Rođenje djeteta bilo je popraćeno molitvama Besu, bogu magije, koji se veoma razlikuje od svih drugih egipatskih bogova. Amuleti su bili popularni te su ih nosili i živi i mrtvi. Pomoću magije se moglo doprijeti u Duat, svijet mrtvih, pa čak i prevariti bogove.
U srednjem vijeku

Nekoliko srednjovjekovnih znanstvenika su doznačeni kao čarobnjaci u narodnoj legendi, osobito Gerbert d'Aurillac i Albertus Magnus. Vladao je strah od vještica, te su mnoge žene mučene i spaljene kao vještice koje su prodale dušu vragu i dobili moć za nanošenje nesreća ljudima. Crkva je aktivno pokušala iskorijeniti te čarobnjake i vještice svim sredstvima, ali je i dalje na životu ostala astrologija, proricanje budućnosti, što se može smatrati vrstom magije koja je aktivna još i danas. Najpoznatiji srednjovjekovni prorok je astrolog Nostradamus, kojeg neki smatraju šarlatanom, ali se zna da je bio liječnik koji je liječio kugu. U 13. stoljeću, židovska Kabala je bila mistično učenje držano u tajnosti, a Nostradamus, koji je potekao iz obitelji obraćenih Židova, bio je upućen u Kabalu i zazivanje 72 anđela. Primjerice, ako bi netko želio mudrost, zazvao bi anđela s tog područja. Renesansni humanizam potjecao je iz ideje da će se drevna klasična vremena ponoviti. Doduše, radilo se u tome da će znanost više pomoći ljudima, primjerice pri liječenju bolesti. Intelektualne i duhovne napetosti pojačane su zbog reformacije i protestanata, posebice u Njemačkoj, Engleskoj i Škotskoj. Plemstvo je pokazalo veliko zanimanje za horoskope i praznovjerje u 15. i 16. stoljeću.
Magija danas

Još i danas se ponegdje, primjerice u sektama štuje neopoganizam, štovanje prirode i Majke Zemlje, što je bilo omiljeno u drevnim vremenima. Tako se štuje Geja, grčka Majka Zemlja. U neopoganizmu veliku ulogu ima magija. Mnogo ljudi vjeruju u magiju, odlaze vračarama da im gataju iz tarot karata ili iz taloga čaja ili kave u šalicama. Čini se da su magija i proricanje još uvijek prisutni, iako se živi u svijetu tehnologije i znanosti. Feministička društva tako štuju božice. Wicca je neopoganska religija, a njezin je simbol pentagram. Vjerovanju u magiju možda je pridonijela knjiga "Harry Potter" britanske književnice J. K. Rowling, koja oživljava magiju. Cilj znanosti je iskorijeniti praznovjerje, jer mnogi ljudi, koji se bave tom aktivnošću, samo žele zaraditi i pritom varaju ljude, a najviše im to uspijeva kod neprosvijećenih ljudi, primjerice kod seljaka u Indiji.
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Fallen Like The Sky. Mon 27 Jul 2009 - 22:33

w0w nesto me mrzi da citam xD
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Aurora Tue 28 Jul 2009 - 0:26

ja jos nisam procitala zbog toga lol!
Aurora
Aurora
Admin
Admin

Broj poruka : 20870
Godina : 29
Location : Tamo-'vamo

http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by *Dragana94* Wed 16 Dec 2009 - 18:09

i mene mrzi xD
Mada ja iskreno werujem u magiju, duhowe i slicna bica...
Msm zasto bi ljudi tako nesto od davnina izmislili ako ne postoji ili nije postojalo?!? :lol:
*Dragana94*
*Dragana94*
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 8
Godina : 29
Location : u frizideru :)

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by * Anchi * Wed 16 Dec 2009 - 21:50

I ja isto verujem. A zasigurno znam da dole u Srbiji i u okolini Vlasine ima puno zena koje se bave crnom magijom. Ta se magija naziva VLASKA magija. NNasla sam ovo pa ako vas ne mrzi procitajte. Meni je tako strasno to da neko moze da ucini drugom zlo iz ciste zlobe!

*Crna Magija

Crna magija se upotrebljava da bi nekoga povredila, učinila loše određenoj osobi ili njenoj porodici. Često me pitaju zašto je baš meni to urađeno, kada sam pomagao svima? Odgovor je vrlo jasam. Ljubav, pakost, mržnja, uspeh, zavist, sreća bilo koje osobe smetaju zlim ljudima koji nežele da se potrude da svoj zivot učine srećnim, ali žele naneti drugima zlo, a vrlo često nesreće i žrtve. Žalosno je što takvih ljudi ima, ali ja se borim protiv takvih i to mnogi znaju jako dobro.

Upozoravam, da se sa crnom magijom ne igra, jer kada se skida, vraća se kao bumerang osobi koja je nekom zelela loše. Ali ko se sa vatrom igra od vatre se i opeče. Često govorim, prepoznajte simptome crne magije na vreme dok nije kasno. Često uništava zdravlje, daje pogrešne dijsagnoze, a osoba se sve gore oseća. Najčešći simptomi su nervoza, grčenja lica, panika, lupanje srca, glavobolja, mučnina, nevestica kao i nagla promena raspoloženja i depresija. Crna magija je uzrok i rasturanja porodice, deca odlaze putem poroka, što je najčesće narkomanija, alkohol, ili nemoralno ponašanje. Na žalost, čak ni lepotu Vam ne mogu oprostiti negativni ljudi. Crna magija napravi pravi životni pakao, svaki tip nesreće, pa nažalost i nečiju smrt.

U ritualima se čak žrtvuju životinje, uzima se kosa, koristi med za vezivanje muškaraca, što može biti vrlo opasno po zdravlje. Vlahinje ili Rusalje često kažu da neko je popio živu. Taj termin znači bajalicu, kletvu koju možete uneti putem kafe, čaja, soka... Obratite pažnju kod kojih osoba to koristite. Primetili ste i sami da vam kod nekih osoba u kući ili stanu bude loše ili da se osećate loše i malaksalo.

Imate na žalost ljude sa urokljivim očima, koji dovoljno da vas pogledaju, i već posle određenog vremena neki baksuz vam se dogodi li poslovi unište. Stepenište je simbol poslovnog uspeha. Ljudi kojima smeta što ste novčano jaki vrlo lako vam mogu uništiti posao, novac i sve drugo upotrebom crne magije. Mnogima sam pomagala u toj sferi jer se uspeh u ovoj zemlji ne oprašta. Neki žrtvuju životinje, drugi koriste zemlju sa svežih grobova u svoje cnomagijaske rituale. Njihova bolesna mašta je toliko jaka i odvratna, da vam ne bi ni palo na pamet šta su sve spremni da učine da vam unište sve što volite ili želite.

Često svoje obredne stvari ostavljaju na raskrsnicama, kućnim pragovima, putem zlata li novca jer poznaju ljudsku slabost. Kada prave jače magije da bi nekom uništili zdravlje, koriste pojedine organe životinja, ili vatru ili vosak, ugljen, olovo, katanac koji je najčešći, jer on sprečava da bi se neko oženio ili udao. Često me pitaju šta rade ljudi sa zemljom sa svežeg groba.

Objasniću. Njihova osnovna ideja je da uzmu zemlju sa tri različita groba (muški, ženski, dečiji). Tu zemlju mešaju i izvode rituale, a zatim je ili unose u kuću osobe kojoj žele zlo ili ostavljaju kod ulaznih vrata dvorišta, saksijama od cveća. Ta zemlja treba da prizove nesreću i patnju ukućana, ili nažalost cele porodice. Mnogo puta crne magične stvari su zamotane u malo platno tamne boje, ritualno svezane u čvor ili zakopane pored porodične kuće.
* Anchi *
* Anchi *
Cool Girl
Cool Girl

Broj poruka : 673
Godina : 31

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by ...Blond Angel... Tue 30 Mar 2010 - 14:03

I ja werujem u magiju... Mislim da je swuda... Tačno je da u okolini Vlasine ima dosta žena koje se bawe crnom magijom... zowu ih wračare... Mene je majka dok sam bila mala plašila jednom komšinicom koja se bawila tim stwarima, koja je sada mrtwa, kod nje je uwek bilo gužwe i stalno su dolazili nowi ljudi... Pored kuće u kojoj je živela bila je jedna mala stara kućica koja se sada srušil, jer je bila stwarno jako stara... Jednom sam widela kako iz nje iznosi neke crwene trawe i lončiće... Od tada strahujem od nje, bila sam jako mala.. imala sam 5 ili 6 godina... Žiwa je isina stwarno!
...Blond Angel...
...Blond Angel...
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 40
Godina : 29
Location : Vranje

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Wendy Tue 3 Aug 2010 - 11:11

Ja sam procitala ovo... I ja verujem u magiju...
Wendy
Wendy
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Broj poruka : 9157
Godina : 29
Location : Wien. :D

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by All you need is me Tue 17 Aug 2010 - 13:49

Nisam pročitala,ali verujem ;)
All you need is me
All you need is me
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 17
Godina : 26

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by *KIKI*gIRL*ANAHI* Tue 17 Aug 2010 - 14:36

ja verujem u magiju...
*KIKI*gIRL*ANAHI*
*KIKI*gIRL*ANAHI*
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 80
Godina : 26

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Carrie <3 Tue 17 Aug 2010 - 15:01

procitala sam ovo,i mada me je pomalo strax od toga,ne verujem bas nesto da ti neko moze unistiti zivot nekim svojim vradzbinama....ja verujem samo u Boga,tako da su mi to ciste gluposti,a osobe koje se time bave su mi jadne....
Carrie <3
Carrie <3
Glamour Girl
Glamour Girl

Broj poruka : 2988
Godina : 28
Location : tamo gde su jutra snena i nebo kao svila <3

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Jellena_Sava Tue 14 Sep 2010 - 13:25

Vlaska magija nije crna magija. Vlasi cak magiju ni ne vole da dele na crnu i belu. Kako postoje lose vradzbine, tako i one dobre npr. za zdravlje ukucana, srecu novorodjenceta, protiv uroka... Ja sam od pre par meseci pocela da citam o vlaskoj magiji. Preporucujem vam knjige od Jasne Jojic Pavlovski "Vlaska magija 1" i "Vlaska magija 2", pa cete se uveriti da nije samo losa. Dosta mozete procitati tu i o vilama, vampirima i ostalim slicnim bicima. A tu sam i procitala, a cini mi se veoma loginim, da ce ti se vratiti ako nekome magijom nesto ucinis lose (da se razboli, da ga ostavi voljena osoba i sl.), ali ako obavis neki ritual sebi i voljenima npr. za zdravlje ili srecu, svakako ti se moze nista lose vratiti.

P.S. Sajt vam je super! Love Free Hugs
Jellena_Sava
Jellena_Sava
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 11
Godina : 33

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Sookie Tue 14 Sep 2010 - 14:17

Hvala,predstavi se ^^
Sookie
Sookie
Chocolate Babe
Chocolate Babe

If you love me why am I dying?
Broj poruka : 4696
Godina : 29
Location : McLaren's

Back to top Go down

O magiji Empty AAAAAAAAAAAA

Post by Superstar Wed 8 Dec 2010 - 21:58

Interesuje me šta vi mislite o svemu tome. Ja sam pravoslavne vere,i baš ništa na svetu od toga neće da me odvrati i razuveri,ali jednostavno bila sam radoznala u pogledu magije! Pa zar nije ineresantno moći uraditi tako puno stvari činima?! (Rade,znam da rade. Dokazano mi je i to je to.) E,ali pre nego što sam išta počela,ili uradila,odlučila sam da se informišem,i donela jednu odluku: Neću raditi nikome na loše! Znam da su svi koji su prema meni bili zli takvi bili zbog ličnih problema i kompleksa,pa sam odlučila da prvo što uradim jeste da izvračam puno sreće za sve koje poznajem,koji su mi dragi ili ne,za one koji sreću već imaju i za one koji je nemaju. Smatram da ako bi svi oko mene bili srećni,prijatni i ljubazni,a oni koje volim imali srećan život,meni ništa više ne bi trebalo,osim mira i sloge u mojoj okolini pa i celom svetu. Bila sam spremna na to,da istrpim neko vreme razne promene,itd. dok čini ne prorade, počela sam i da ih smišljam,ali me ipak spucalo u glavu. Šta ako se to ne poklapa s mojom religijom!? Nisam se usuđivala da proverim,odvraćavala sam se od provere,ali nisam mogla to da uradim bez da vidim šta se u crkvi misli o tome. Iako su to najlepše namere,magija je magija. Pronašla sam reči nekog ruskog sveštenika,koji tvrdi da je magija magija,bez podele na belu ili crnu,i da to crkva ne odobrava. Odmah su mi se nade raspršile-čini bi,verujem,donele sve dobro,jer bi ih radila iz srca,za dobro svima,ali ne mogu protiv svoje vere,zaboga!

Zatim,crkva se protivi i zakonu privlačnosti koji meni uvek uspeva! I to radim u dobrim namerama,uvek uspeva i popravlja mi život koji je počeo da se raspada. A onda crkva kaže da je i to loše.

Sad sam naučila da za neke predmete i ljude vidim auru. To mi je super,zabavno i smirujuće,a i saznaš više o osobi,samo sad se plašim da crkva ima nešto i protiv toga.

Naime,sad mi se javlja još jedan strah-da ću da se udaljim od Boga. Jednostavno,sad sam uplašena skroz. Ja verujem u Boga,ali mislim da ne moram da radim sve kao što crkva tvrdi,već da verujem u Boga Oca na svoj način! Jer sve to što se sad propoveda u svakoj veri je različito od onog početnog,što je Bog zapovedio! Ja mogu i da bacam čini (SAMO SA DOBRIM REZULZATOM,ZA DOBRO SVIMA),i da verujem u zakon privlačnosti,i da čitam ljudima aure,a opet da se molim Bogu! Smatram da to nema i prevelike veze,jer iako verujem u Boga mogu barem malo da utičem na svoj život,kaže 'Prvo ti pomozi sebi da ti i Bog pomogne'. Zar ne mogu ja da sebi pomognem na taj način?! Ja ne smatram da bi me Bog ili sveci osuđivali za tako nešto. Da,veliki sam vernik,i verujem da oni gore sve vide i znaju,pa da znaju i šta sad pišem. Ali,moram da potražim savet,jer ovo me jednostavno izjeda. Pa,magija. Ako je za dobro svakome,i ako će lepo da deluje,ZAŠTO NE?! Ja se i molim,vernik sam,za sve dobro pomislim "Hvala Bogu",uvek se obraćam Bogu,i anđelu čuvaru,i sve to...Ne shvatam šta je loše u činima koje sve dobro čine?! Ako se neko ne moli za sebe,ako nije prosvetljen u vezi vere,ako želi da sebi pomogne ali NE MOŽE,zar ne smem ja da čarobiram da toj osobi bude bolje!

Da,magija postoji i čini rade. Dokazano mi je i čvrsto verujem da je to tako,ali crkva tvrdi da je to đavolja rabota. KAKO?! Ako radim uz veru u Boga i molitvu da ta čin samo najbolje donese ljudima! Da sukoba ne bude,da svi budu jednaki,da prosvetle se ljudi koji su izgubili veru,da otvorim vrata budućnosti dragim ljudima koji još grcaju u prošlosti i bolu!?

Savete,molim vas. Ne osuđivanje,i molim vas ne pljujte niti moju veru,niti me napadajte što verujem da magija postoji. Postoji i to je to,samo ne verujem baš da je tako loša.

Hvala unapred svima ! O magiji 243743
Superstar
Superstar
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 176
Godina : 27

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Dvojki.<3 Wed 8 Dec 2010 - 22:39

Verujes onda i u raj i pakao, predpostavljam, i plasis se da ces otici u pakao? O.o

Ne znam, ja recimo ne verujem u to.. Verujem da nesto gore postoji..
Ne postim, ne secam se kad sam poslednji put otisla u crkvu, mada, eto, svako vece zahvalim nekome gore.. Sto bi sad trebalo da znaci da se ja protivim svemu i da cu biti u 9 krugu pakla? O.o
Znas, kao postom ti okajes sve svoje grehe, tako da ne brini sad, mala si jos, u starosti uzmes postis i eto. ;)
I ti verujes u sta ti hoces. Niko ne moze da ti namece nesto drugo, a i crkva realno samo pare uzima.. Kod nas ovde kad dodju vodicu da ti svete nece da daju deci bombonice i ne znam sta jos ako im ne das oko 5oo-1ooo dinara, pa kad nosis slavski kolac kazu ti da svi daju vise od 8oo dinara i tebe kao bude blam i ti das toliko, i to je kao u dobrotvorne svrhe, a svi voze neka "besna" kola. Aplauz.
I svi smo mi gresni..
Mada, opet.. ocigledno ne verujemo u iste stvari tako da ne znam kolika ti je ovo pomoc. :D
Cenim i ja da neko odozgo vidi, cuje i zna sve, ali eto, ljudi smo pre svega..
Dvojki.<3
Dvojki.<3
Admin
Admin

Broj poruka : 17043
Godina : 28
Location : Nowhere.

http://svanaopachke.tumblr.com/

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Superstar Thu 9 Dec 2010 - 13:23

Verujem u pakao. Ne plašim se toliko tog pakla-jer iako sam još dete proživela sam na neki način pakao već jednom :/ Nije mi gorela koža,gorela sam iznutra. I nisam nosila kamenje u rukama već na srcu...I više se plašim da će sve da se ponavlja,da će da bude još gore nego i tad ili sad...Da će svi oko mene da budu još gori,da će da mi se obija o glavu. Ali opet,i pakla se plašim. Mada ne vidim razlog,da,ako sam tu neku "magiju" ili zakon privlačnosti,itd. upotrebila na način koji je doprineo i meni i drugima,da me zbog tog 'šalju' u pakao,jer ako sam nekom pomogla,to je dobro delo? Mada,sve što radimo je zapravo greh-bezgrešni ljudi ne postoje! Da,zaista. I ja više na tu 'magiju' gledam na vrstu zabave,nisam baš mislila da ću da se poveštičarim :D Stvar je u tome što mnogo zabavnih stvari nisam probala jer crkva to osuđuje. Malo je sad i sveštenika koji su zaista pošteni i iskreni prema sebi i prema Bogu i prema narodu,a pišu nove crkvene zakone...:SS Tvoj odgovor mi jeste pomogao,kao korak za rešavanje straha :)) Zato hvala ! ;)
Superstar
Superstar
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 176
Godina : 27

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by I<3Strawberries Thu 9 Dec 2010 - 21:15

Kako mislis ''vidim auru''? :)
Ja isto verujem u Boga i pravoslavne sam vere. Sa jedne strane verujem u Boga ali mislim da ga svako od nas na dozivljava na drugi nacin. Ako je tvoj nacin da verujes i u Boga i u ''visu silu'' i zakon privlacnosti,ja ne vidim tu nista lose. :)
A i crkva mozda nije bas za sve u pravu,a i zavisi na koga naidjes da razgovaras sa njim :P Nece ti sve isto reci i ti najbolje znas kako se osecas i sta mislis,tvoja vera je tvoja stvar... :)
Slazem se sa tobom,i ja isto volim da se igram sa magijom ali ne vidim nista ozbiljno u tome. ^^
I<3Strawberries
I<3Strawberries
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 44
Godina : 29

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Superstar Fri 10 Dec 2010 - 13:07

Pa auru,nekog predmeta ili osobe...To može svako da vidi,potraži na internetu :))
Superstar
Superstar
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 176
Godina : 27

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by I<3Strawberries Sat 11 Dec 2010 - 22:51

Hocu ^^ Interesantno...
I<3Strawberries
I<3Strawberries
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 44
Godina : 29

Back to top Go down

O magiji Empty AAAAAAAAAAAA

Post by Superstar Sun 12 Dec 2010 - 14:25

Jeste interesantno :D
Superstar
Superstar
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 176
Godina : 27

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Sara Lucija Thu 9 Aug 2012 - 14:42

Frendice i ja smo probale. Ugl. uzele smo 5 svijeća (zelenu,plavu,bijelu,crvenu, purpurnu) stavile ih u pentagram, napisale ime jednog dečka na papir, uzele jednu njegovu osobnu stvar i izgovarale neke riječi. Bome nas je dečko drugi dan pozvao da s njim i njegovim frendovima idemo gledat film.

Al ipak mislim da je to samo slučajnost...
Sara Lucija
Sara Lucija
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 57
Godina : 26
Location : Kod njegove sestre xD

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by *~tamarchelo~* Thu 9 Aug 2012 - 23:14

Ne znam, iskreno, da l' vjerujem ili ne. Ništa ne mogu dokazati i to me izjeda. Ne mogu jednostavno vjerovati u tuđe priče.
avatar
*~tamarchelo~*
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 336
Godina : 26
Location : Crna Gora

Back to top Go down

O magiji Empty Re: O magiji

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum