Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Federiko Moća

+41
natata
Forever young ♥.
MoonGirl
Daenerys Targaryen
Sarah Lago
Polly Samson
3msc<3
Mica'96
ANG!E
ivke
♥portilla{mi vida}
ZaljubljenaDusa
Lanna
Ninchy
Nikii
Amélie.
Debelic
Dvojki.<3
MCfan
Praslin<3
Bitchy ;)
Lollobrigida
Fallen Like The Sky.
Sara :)
Gossip Girl.
*MiMa*97
The Lizard King
LostSoul
I<3Strawberries
QueenGirl
Tea <33
Angie:)
Samo tvoja
Bloody.Mary
dora_95
Scarlett O'hara
Dia.♥
Wendy
Love you to death...<3
Flower_Grown_Wild
London Child.^^
45 posters

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Federiko Moća Empty Federiko Moća

Post by London Child.^^ Sat 27 Mar 2010 - 20:07

O piscu
Federiko Moća je rođen 1963. godine u Rimu. Scenarista, režiser i pisac. Prvi roman, Tri metra iznad neba, napisao je 1992. i praktično ga sam izdao, pošto je svuda nailazio na odbijanje. Roman doživljava veliku popularnost među mladima i počinje u fotokopijama da kruži po školama, tako da ga 2004. ponovo štampa renomirani izdavač. Nastavak ovog romana, Želim te, izlazi 2006. godine. Na osnovu obe knjige Moća piše scenarija i režira uspešne filmove.
Godine 2007. piše novi hit, roman Izvini, ali ti si moja ljubav iz 2007. godine, koji takođe prerasta u popularan film. Nastavak ovog dela je roman Izvini, ali hoćeš li da se udaš za mene?
Napisao je još dva romana: Ljubav 14 (2008) i Čovek koji nije želeo da voli (2011).




Tri metra iznad neba-Federiko Moca.
Federiko Moća V-tri-metra

Velika priča o ljubavi, o mladim, gnevnim životima koji pokušavaju da se odvoje od tla, da koračaju tri metra iznad neba...

Momci kruže na motorima, suočavaju se s iskušenjima fizičke izdržljivosti, brzine, rizika. Devojke se spremaju da sretnu muškarca svog života. Babi je dobra učenica, Step je nasilnik; pripadnici su dva različita sveta, ali se na kraju zaljubljuju jedno u drugo. Babi je neprepoznatljiva u očima roditelja. Step otkriva strane koje se ubrzo uklapaju u sliku opasnog tipa, a u stvari mišići i nasilje kriju jednu traumu, jedan neodmršeni čvor koji baca mračnu senku na Stepov porodični život i na mučnu ljubavnu priču sa Babi.

Tri metra iznad neba su roman o svakodnevnom životu, istovremeno romantična komedija i realistična drama, vrlo uzbudljiva priča o životu mladih i njihovih roditelja u velegradu.
London Child.^^
London Child.^^
Cool Girl
Cool Girl

Broj poruka : 872
Godina : 26
Location : Dream_Land

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Flower_Grown_Wild Sat 27 Mar 2010 - 22:22

Dobro si se setila da otvoris novu temu posto toliko pricamo o toj knjizi Federiko Moća Icon_biggrin. Upravo citam nastavak "zelim te" ali prva je bolja, na kraju sam plakala kao kisha Federiko Moća 894676
Flower_Grown_Wild
Flower_Grown_Wild
Boom Baby
Boom Baby

Broj poruka : 1698
Godina : 30
Location : Tri metra iznad neba

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Love you to death...<3 Sun 4 Apr 2010 - 22:53

Citala sam prvi deo...I jako mi se dopada ^^
Step <3
Love you to death...<3
Love you to death...<3
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 148
Godina : 28
Location : Lost in dreams (:

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Wendy Sun 4 Apr 2010 - 23:15

Citala obe knjige... Prva mi je bolja... Obozavam ovu knjigu... Ona mi je najomiljenija na svetu... Plakala sam na kraju prve... I Step je divan... <3
Wendy
Wendy
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Broj poruka : 9157
Godina : 29
Location : Wien. :D

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Dia.♥ Thu 8 Apr 2010 - 20:24

Wendy wrote:Citala obe knjige... Prva mi je bolja... Obozavam ovu knjigu... Ona mi je najomiljenija na svetu... Plakala sam na kraju prve... I Step je divan... <3

i ja.... <3 uvek placem..i citala sam ih nekoliko puta...i odgledala oba filma...:p
Dia.♥
Dia.♥
Modern Lady
Modern Lady

Ii da se ljubimoo. :)
Broj poruka : 6099
Godina : 27

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Scarlett O'hara Thu 8 Apr 2010 - 23:53

e ima li se gdje skinuti 2. dio...
kako se tačno zove na italijanskom?
ja sam samo film gledala i baš mi se svidio
Scarlett O'hara
Scarlett O'hara
Admin
Admin

Ja ću imati tebe i ti ćeš imati mene odavde pa do vječnosti, zauvijek, bez početka i bez kraja.
Broj poruka : 8922
Godina : 32
Location : tamo gdje je sve po mom....

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Dia.♥ Fri 9 Apr 2010 - 11:14

Federiko Moća 5e7uoy

Velika priča o ljubavi, o mladim, gnevnim životima koji pokušavaju da se odvoje od tla, da koračaju tri metra iznad neba...

Momci kruže na motorima, suočavaju se s iskušenjima fizičke izdržljivosti, brzine, rizika. Devojke se spremaju da sretnu muškarca svog života. Babi je dobra učenica, Step je nasilnik; pripadnici su dva različita sveta, ali se na kraju zaljubljuju jedno u drugo. Babi je neprepoznatljiva u očima roditelja. Step otkriva strane koje se ubrzo uklapaju u sliku opasnog tipa, a u stvari mišići i nasilje kriju jednu traumu, jedan neodmršeni čvor koji baca mračnu senku na Stepov porodični život i na mučnu ljubavnu priču sa Babi.

Tri metra iznad neba su roman o svakodnevnom životu, istovremeno romantična komedija i realistična drama, vrlo uzbudljiva priča o životu mladih i njihovih roditelja u velegradu.

Jedna mala izdavačka kuća 1992. godine odštampala je tri hiljade kopija koje su se ubrzo rasprodale: jedan prodorni tam-tam održao je u životu strastvenu priču o Stepu i Babi, koja je počela da kruži u fotokopijama ili čak putem SMS-a između gimnazijalaca u Rimu.

Tri metra iznad neba su ponovo objavljeni i postali književni događaj 2004. godine u Italiji.



Federiko Moća 2ldds48

Nastavak romana Tri metra iznad neba.

u drugom delu se radi...kako se step vraca iz amerike...i jedna babina drugarica...(koja nije spominjana u knjizi a ni u filmu) zove se djinerva i ona je zaljubljena u stepa....i oni se upoznaju...i suvaju...i ona je njega odusevila...jednom joj je cak dao da vozi njegov motor kome nikome do tada nije dao....medjutim...on ode u teretanu i tamo sretne nekog starig prijatelja...i on ga pozove na neku zurku...i on dodje...i tamo bila babi...i on..jadan sam ocaran njenom lepotom...uradi ono sa njom...i ona njemu posle toga sto su radili xD kaze da treba da se uda!!omg!!koje razocarenje...i on to nije mogao da ne kaze djin...i njih dvoje raskinu.tj djin raskine...ali step je jos ivek voli....i na zadnjoj strani tj u zadnjem pasusu pisac kaze:

Vec je zumrak,kad sedam na motor.I bas u tom trenutku vidim je kako se vraca.Djin.U velikoj brzini,bas kako i lici na nju.Glavom ispraca krivinu,pevusi neku pesmuci koju bas u tom trenutku slusa.Ko zna koju.Ali,izgleda da je pnovo vesela.Kao uvek.Kao kada sam je ostavio.Lepa u svom osmehu,zivotu koji ima,snovima koje juri,granicama koje ne poznaje.Slobodna.Slobodna od svega onoga sto je ne interesuje i jos i vise.I odlazim,gledajuci kako se zacudila,kako se smesi.I srecan sam.kako dugo nisam bio...Kriv zbog ovog natpisa.ogromnog..Preko cele zgrade.Predivan,direktan,istinit.I vise ne sumnjam.Nema kajanja,nema senki,nema greha,nema vise proslosti.Imam samo ogromnu zelju da ponovo pocnem.I da budem srecan.Sa tobom,Djin.Siguran sam.Da,bas tako.Vidis,cak sam i napisao.ZELIM TE

procitala sam oba dela..i to po 3 puta...ko je manji(da se tako izrazim) nek saceka da malcice poroste da bi razumeo ovu knjigu..ja kada sam je uzela od drugarice..imala sam 12 godina..i nista razumela nisam....i pre neki dan sam je uzle i natenane ponovo procitala...i sve sam razumela xD
Dia.♥
Dia.♥
Modern Lady
Modern Lady

Ii da se ljubimoo. :)
Broj poruka : 6099
Godina : 27

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by dora_95 Sat 10 Apr 2010 - 13:12

Procitala obe, vise mi se svideo drugi deo, prvi sam citala pre godinu dana, pa se sad ni ne secam bash jasno.... x)
dora_95
dora_95
Powerful Girl
Powerful Girl

Broj poruka : 3435
Godina : 28

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by London Child.^^ Mon 13 Sep 2010 - 14:34

Sad sam zavrsila Zelim te.
AAAAJKSAH!!
Morao je on da sretne Babi. >.<
A Djin je tako savrsena.
London Child.^^
London Child.^^
Cool Girl
Cool Girl

Broj poruka : 872
Godina : 26
Location : Dream_Land

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Bloody.Mary Tue 5 Oct 2010 - 18:37

Mozete da postavite ovde link knjige, moze i na engleskom?
Nigde ne mogu da je nadjem, a bash hocu da prochitam! :)
Bloody.Mary
Bloody.Mary
Moderator
Moderator

Broj poruka : 11102
Godina : 31
Location : tegla šećera

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Samo tvoja Fri 8 Oct 2010 - 20:15

procitala sam obadva dela........odgledala sam i oba filma........divni su......:)
Samo tvoja
Samo tvoja
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 2
Godina : 30

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Angie:) Mon 18 Oct 2010 - 19:20

Nisam čitala,možda pročitam.
Angie:)
Angie:)
Modern Lady
Modern Lady

Federiko Moća Britishstampbybourbons3.th
Broj poruka : 5719
Godina : 27

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Dia.♥ Sat 23 Oct 2010 - 19:12

Nisam uspela da nadjem linkove..ali prepurucujem ti da kupis jer je u pocetku veoma teska za razumevanje a ti treba malo vise strpljenja i koncentracije :D
Andjela...ja ti preporucujem da jeprocitas ako volis romane :D
Dia.♥
Dia.♥
Modern Lady
Modern Lady

Ii da se ljubimoo. :)
Broj poruka : 6099
Godina : 27

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Angie:) Sat 23 Oct 2010 - 19:38

P.S.I Love You! wrote:Nisam uspela da nadjem linkove..ali prepurucujem ti da kupis jer je u pocetku veoma teska za razumevanje a ti treba malo vise strpljenja i koncentracije :D
Andjela...ja ti preporucujem da jeprocitas ako volis romane :D
kupiću je,zvuči mi interesantno :)
Angie:)
Angie:)
Modern Lady
Modern Lady

Federiko Moća Britishstampbybourbons3.th
Broj poruka : 5719
Godina : 27

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by dora_95 Mon 25 Oct 2010 - 19:32

Po meni nije uopste teska za citanje... Ali definitivno je lep osecaj dok citas :)
dora_95
dora_95
Powerful Girl
Powerful Girl

Broj poruka : 3435
Godina : 28

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Tea <33 Sun 31 Oct 2010 - 10:34

AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA !!!!!! jedna od mojih naj knjiga !!!!! procitala sam je pre jedno 2-3 god i sada sam kupila swoju knjigu i treba jos malo da je zawrsim !! znaci knjiga je stwarno prelepa !! sada na sajmu treba da kupim i nastawak knige !!!
Tea <33
Tea <33
Dreamy Girl
Dreamy Girl

Broj poruka : 1062
Godina : 28

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by QueenGirl Tue 16 Nov 2010 - 23:01

OBOZAVAM JEEEE!!
procitala sam je 2-3 puta i tvrdim da je to knjiga koja je na mene ostavila najjaci utisak..a step, uf, savrseni muskarac :D
samo sto nas je federiko zeznuo posteno sa onim ''LIKOVI KOJI SE POJAVLJUJU U OVOM ROMANU U POTPUNOSTI SU IZMISLJENI'', a ja se taman ponadala da cu jednog dana da nadjem mog stepa :D
QueenGirl
QueenGirl
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 7
Godina : 29

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Bloody.Mary Wed 17 Nov 2010 - 19:20

Neshto me je proshla zelja da je prochitam.... Ne znam shto :]
Bloody.Mary
Bloody.Mary
Moderator
Moderator

Broj poruka : 11102
Godina : 31
Location : tegla šećera

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by I<3Strawberries Wed 8 Dec 2010 - 20:45

Procitaj,veruj mi da se neces pokajati :)))
Ja sam bila odusevljena knjigama i onda sam pogledala film i iznervirala se -.-
Ubrzali su radnju i preleteli sve najlepse delove...a i glumce su skroz promasili :P
I<3Strawberries
I<3Strawberries
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 44
Godina : 29

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by LostSoul Fri 10 Dec 2010 - 18:32

Knjiga je odlicna... Procitala sam i nastavak "Zelim te" bas pre neki dan... Isto odlicna knjiga... :)
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Dia.♥ Sun 12 Dec 2010 - 21:50

BlahBlahChica wrote:Procitaj,veruj mi da se neces pokajati :)))
Ja sam bila odusevljena knjigama i onda sam pogledala film i iznervirala se -.-
Ubrzali su radnju i preleteli sve najlepse delove...a i glumce su skroz promasili :P
Ja volim i knjigu i film xDD I mnogo mi se svidjaju glavni glumci :) ali ne svidja mi se ta ubrzana radnja..i stavili su u film sve nebitne delove,a one bitne su skratiliiii ://
Dia.♥
Dia.♥
Modern Lady
Modern Lady

Ii da se ljubimoo. :)
Broj poruka : 6099
Godina : 27

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by The Lizard King Mon 13 Dec 2010 - 17:39

Najsavrsenija knjiga, definitivno *.* Mogla bih da je citam jos 1000 puta i ne bi mi dosadila :P

Citala sam i nastavak, ali prvi deo je mnogo bolji x)) Btw. plakala sam kao kisa x( xD
The Lizard King
The Lizard King
Dreamy Girl
Dreamy Girl

Broj poruka : 1013
Godina : 27
Location : Paradise City... :P In Slash's arms.. :P

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Dia.♥ Mon 13 Dec 2010 - 17:47

Delimo misljenjeee :) Ja mislim da je knjiga PRELEPA :D Sutra cu krenuti opet da je citam..I uvek,kada pogine Polo,placem :( Takodje mi nikad nece dosaditi,i prvi deo je mnogo lepsi od drugog jer ja volim ,,bivsu,, Babi :D a u drugom delu mi Babi bas kucka :( Ali je razumem..Msm to je sto je ona spavala sa Stepom pre svoje udaje samo govori da ga jos uvek voli,bar malo, i da ga zeli kao pre :0 To su one prave prve ljubavi koje se nikada ne zaboravljaju :))) ♥
Dia.♥
Dia.♥
Modern Lady
Modern Lady

Ii da se ljubimoo. :)
Broj poruka : 6099
Godina : 27

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Tea <33 Mon 16 May 2011 - 8:43

Mng volim tu knjigu. Jednom sam je uzela iz biblioteke, slucajno. Nisu imali knjigu koju sam zelela pa sam uzela nju, taman nesto da citam. I potpuno se zaljubila. Mama mi je kupila knjigu i opet cu je rado procitati. Imam i nastavak "Zelim te" al mi je potpuno bezveze. Dosta je vulgaran i nasilan. Ne svidja mi se. Mislila sam da ce Step opet biti sa Babi al nije.
Tea <33
Tea <33
Dreamy Girl
Dreamy Girl

Broj poruka : 1062
Godina : 28

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by *MiMa*97 Tue 14 Jun 2011 - 15:15

ja sam citala prvi deo i dopao mi se,sad skidam film sa neta,nasla sam i prevod,pa vam javljam utiske kad ga odgledam. Happy
*MiMa*97
*MiMa*97
Starry Eyed Girl
Starry Eyed Girl

Broj poruka : 7653
Godina : 27
Location : Iza tebexD

Back to top Go down

Federiko Moća Empty Re: Federiko Moća

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum