Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gradimir Stojković

+14
White swan
*A WaLk To ReMeMbEr*
You Know You Love Me
Fallen Like The Sky.
Scarlett O'hara
Aurora
Eva
Bloody.Mary
aLisa`
Flower_Grown_Wild
Tarja
Andjela'95
Dvojki.<3
mawaxxmina
18 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Gradimir Stojković - Page 2 Empty Gradimir Stojković

Post by mawaxxmina Mon 26 Apr 2010 - 19:02

First topic message reminder :

GRADIMIR STOJKOVIĆ rođen je 3. marta 1947. godine u banatskom selu Mramorak. Živeo je u Vršcu , Pančevu i Beogradu.Zivi u Brestoviku. Studirao na Fakultetu političkih nauka (žurnalistiku) i Pedagoško-tehničkom fakultetu. Po zanimanju književnik, zaposlen u biblioteci „Laza Kostić” (Biblioteka grada Beograda).Penzionisan jesenas. Knjige pesama: Potomak ravnice, Tuđa vrata, Skupo doba, Pesme, U ovom šašavom životu, Plava postelja, Ko se ovde folira, KBSZ istorija, Mala hrišćanska pesmarica, Pantologija za decu i Potomak ravnice - izbor pesama. Romani: Rat Novakov i mir (nagrada „Dragojlo Dudić” 1982. godine), Hajduk u Beogradu (nagrada za najbolje književno delo namenjeno mladima „Politikin zabavnik” 1985. godine), Hajduk protiv vetrenjča, Hajduk sa druge strane (nagrada za najbolje književno delo za decu „Neven” 1991. godine), Sve moje gluposti (nagrada za najbolje književno delo za decu „Neven” 1995. godine, nagrada dečjeg žirija „Dositejevo pero” za 1997. godinu), Želim, Buba, Kopao sam dubok zdenac (nagrada dečjeg žirija „Dositejevo pero” za 1998. godinu), Hajduk na Dunavu (nagrada dečjeg žirija „Dositejevo pero” za 1999. godinu), Prvi, Hajduk čuva domovinu (nagrada dečjeg žirija „Dositej” za 2000. godinu), Hajduk ostaje Hajduk (nagrada dečjeg žirija „Dositej” za 2001. godinu), Hajduk u četiri slike (nagrada dečjeg žirija „Dositejevo pero” za 2002. godinu), Hajduk iz Beograda (nagrada dečjeg žirija „Dositejevo pero” za 2003. godinu), San (nagrada Večernjih novosti „Gordana Brajović”za najbolju knjigu namenjenu deci u 2002. godini), Hajduk po Himalaji, Maja u oblacima (nagrada Zmajevih dečjih igara „Rade Obrenović” za najbolji roman namenjen mladima u 2005. godini), Raduj se, mladiću i Svako mora jednom. Zbirka pripovedaka: Ono vreme (nagrada dečjeg žirija „Dositej” za 1997. godinu), Sastavni deo života, Vrlo kratko: imam jednu tajnu (plaketa "Mali princ" Tuzla, 2011. godine). Izbor poezije i proze: Jednom ja tako/Glavom kroz zid, (Ne)uspela šala („Srebrno Gašino pero” za najduhovitiju knjigu u 2005. godini); KBSZ knjiga i Možda večeras. Značajnije književne nagrade: „Vukovo pero” za 1991. godinu za poeziju; „Matija Ban” 1998. godine za književno stvaralaštvo; Zmajevih dečjih igara 1998. godine za stvaralački doprinos izrazu u književnosti za decu; „Zlatno Gašino pero” 1999. godine za ukupno stvaralaštvo; Zlatno zvonce popularnosti - Novi Sad, 2004. godine; Zlatni ključić Smederevskih pesničkih jeseni za 2007. godinu. Najčitaniji dečji pisac u poslednjih 15 godina na prostorima negdašnje Jugoslavije, zajednice SCG i sada Srbije. Sve knjige su doživele više izdanja (Hajduk u Beogradu preko dvadeset, uz tiraž oko 500.000 primeraka). Pesme i priče su mu prevodjene na engleski, francuski, italijanski, nemački, ruski, slovački, bugarski, rumunski, madjarski, makedonski i slovenački jezik.Sa knigama serije ,,HAJDUK"postigao je veliki uspeh među svom decom.
mawaxxmina
mawaxxmina
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 64
Godina : 26
Location : gde ljubav putuje..<3

Back to top Go down


Gradimir Stojković - Page 2 Empty Re: Gradimir Stojković

Post by Wendy Mon 30 Sep 2013 - 14:53

Jos u osnovnoj sam citaka neke delove Hajduka, nisu bile lose, ali tada sam vise volela da citam Kupoholicarku, nego nesto tog tipa, tako da nisam bila oborena s nou.
Wendy
Wendy
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Broj poruka : 9157
Godina : 29
Location : Wien. :D

Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum