Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Isabel

2 posters

Go down

Isabel Empty Isabel

Post by the devil BITCH! Wed 29 Jan 2014 - 1:31

Isabel Isabel
“Svi znaju ko je kraljica, ali niko ne zna ko je Isabel” piše u podnaslovu ove serije, koja priča o ženi koja je promenila tok istorije i bila poštovana i kao kraljica i kao žena. Vladala je svojom zemljom podarivši joj prosperitet i ekonomsku stabilnost, i ujedinivši je, postavila je temelje kasnije najmoćnije imperije tog vremena. Prva sezona obuhvata period od njenog ranog detinjstva do njene 23. godine (kada biva krunisana za kraljicu), ključnog za razumevanje osobenosti ove odlučujuće ličnosti za istoriju Španije.
Serija govori o strastima i emocijama jedne žene koja je živela ispred svog vremena, odbila da bude moneta za potkusurivanje i dostigla moć koja je tada u tom svetu bila rezervisana samo za muškarce i pri tom se suočavala sa nezamislivim izazovima. Čvrsto je upravljala svojom i sudbinom svoje zemlje bez obzira na žrtve koje je to sa sobom nosilo.
Njeno detinjstvo se završava veoma rano, nakon što je bila otrgnuta od svoje bolesne majke i prisilno poslana na dvor svog polubrata, kralja Enrikea IV. Nakon što je pretrpela gubitak svog brata Alfonsa, koji je trebao da nasledi tron, sa samo 16 godina preuzela je ključne odluke nakon teškog građanskog rata. Uz to, Isabel je odbila da prihvati nametnuti brak i branila svoje pravo da sama izabere svog supruga (Fernanda od Aragonije), dovodeći čak time u opasnost i njihove živote. I izdržala je, nakon njihovog venčanja sve spletke i ekonomske teškoće. Bila je prisiljena da vodi diplomatiju i vojsku čvrstom rukom, kao i svoj sopstveni život. I sve to zbog opsesije da bude kraljica.
the devil BITCH!
the devil BITCH!
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 302
Godina : 32
Location : Beacon Hills

http://www.bruno-mars.biz/forum

Back to top Go down

Isabel Empty Re: Isabel

Post by Polly Samson Thu 30 Jan 2014 - 20:08

Nisam čula za tu seriju. Ne bi se to meni svidelo.
Polly Samson
Polly Samson
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Mesečarka
Broj poruka : 8397
Godina : 28
Location : Proleće

Back to top Go down

Isabel Empty Re: Isabel

Post by the devil BITCH! Fri 31 Jan 2014 - 1:06

Ja obozavam ovakve serije i filmove, kao sto su Gospdar Prstenova, Merlin, Kralj Artur, Jason i Argonauti i tako dalje. A ovo je prva serija takvog tipa koju gledam :D Mnogo je dobra i uzbudljiva, bas mi se svidja. Inace omiljeni likovi su mi Isabel, Fernando, Gonsalo, Beatris, Kardenas, Cakon, Klara. A najvise mrzim Enrikea i Paceka.
the devil BITCH!
the devil BITCH!
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 302
Godina : 32
Location : Beacon Hills

http://www.bruno-mars.biz/forum

Back to top Go down

Isabel Empty Re: Isabel

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum