Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reinkarnacija

+35
MoonGirl
Praslin<3
providna_duga
Lollobrigida
TackeY
IvaChii
LostSoul
Angel_Of_Death
Crni Leptir <3
...Mi.Mi...
Anchyly
Angie:)
Suzana
PunkRockChick
Superstar
Wendy
Sookie
.Raindrop.
Iva
Tarja
aLisa`
Mesecevo dete ;)
Pandora no hako
Mikica
Carrie <3
Natsi
Yellow Kitty
Andjela'95
Dvojki.<3
Daenerys Targaryen
Scarlett O'hara
Aurora
Fallen Like The Sky.
Jackie
dora_95
39 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Reinkarnacija

Post by dora_95 Fri 22 May 2009 - 17:40

First topic message reminder :

Da li verujete u reinkarnaciju? Ovde mozete raspravljati o tome , posto vidim da se u nekim drugim temama pise o ovome ... ;)
dora_95
dora_95
Powerful Girl
Powerful Girl

Broj poruka : 3435
Godina : 28

Back to top Go down


Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by LostSoul Thu 28 Apr 2011 - 23:29

Angel_Of_Death wrote:Je l verujete u ono sa hipnotisanjem? Gledala sam na TV-u, hipnotisali su amerikanku, i ona je zapala u dubok san, pa je pocela tecno da govori francuski, spominje razna imena, opisuje dogadjaje, osobe koje su oko nje... Posle kada se probudila, nije verovala u ono sto su joj pricali, a em sto ne zna ni f od francuskog jezika. Cool ^^

Za to ne znam. Hipnoza je jaka stvar, ali na ovom svetu ima dosta prevaranta. Kako mogu da znam da ona nije to samo izmislila i da je taj covek nije stvarno hipnotisao? Kad probam, znacu.
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by IvaChii Sat 7 May 2011 - 22:16

Fallen Like The Sky. wrote:Ja potpuno verujem u to...
Jer je to najlogicnije objasnjenje o onome sto ce nam se dogoditi posle smrti i o onome sto nam se dogadjalo pre nego sto smo dosli na ovaj svet...
Ja ne verujem da je covek samo fizicko bice i da je njegov zivot poceo kada ga je lekar izvadio iz majcinog stomaka, a zavrsio se onda kada je srce prestalo da mu kuca...
I takodje ne verujem u viziju pakla i raja jer me ne privlaci vecan zivot na taj nacin...
Mnogo mi bolje izgleda pomisao da cu se ponovo roditi, ziveti, napraviti iste greske kojih se iz proslog zivota ne secam i ponovo napustiti ovaj svet da bih se jos jednom vratila...

U potpunosti se slažem.
IvaChii
IvaChii
Sweet Girl
Sweet Girl

Reinkarnacija - Page 3 Ikonr
Broj poruka : 554
Godina : 27
Location : Tokyo ^.^

http://iva-joon-live-laugh-love.blogspot.com/

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by TackeY Sun 15 May 2011 - 19:47

Ja verujem...
Imam više različitih mišljenja o tome. Na primer, u vezi materije. Mi smo tako reći, neka materija, i kada umremo, ostaju nam kosti i zubi, koji ne ne staju. Kada zapalimo vatru, ostaje pepeo. Sve kruži i sve se obnavlja, ne izumire. Tako mislim da ni mi ne ne stajemo, nego samo se obnavljamo. Kao voda kada kruži u prirodi, iz jednog oblika u drugi. Tako mi je logično da se i mi obnavljamo, samo u drugačijem obliku. Mislim da možemo da pređemo iz jednog oblika u drugi. Na primer, voda krži u prirodi i menja oblike, ali uvek je ona "voda", uvek se vrati npr. u tečno stanje. Tako mislim da i naše srce,pamćenje,duša prelazi u drugi oblik, ali da se uvek vraća na početak. Znači rastemo, srce nam oseća razne stvari, pa na kraju prestane da radi, pa se opet obnavlja, počinje da kuca, oseća razne stvari, izumire...i tako u krug. To mi je nekako logično. Kada se obnavlja, drugi put, na primer, pokušava da se očisti loših stvari. Tako da mi je sve logičnije to "mesto za pročišćavanje duše".

Verujem u Boga, i mislim da je Bog, taj koji naš čisti i drži nas dalje od loših stvar,i ko nam daje snagu,ljubav. Isto tako mislim da i postoji neko ko je suprotan Bogu, kao što postoji dobro nešto i loše nešto, ko nas tera na zlo. I da se svi borimo da budemo "dobri" ali da to loše nekoga savlada.

Samo verujem u to da ništa ne može da ne stane i da sve kruži i da se obnavlja....

E sada ne znam da li se obnavlja u tom smislu, ako smo sada devojka, da ćemo se obnoviti u cvet, životinju. Mada je i to moguće. Ali da ćemo i posle cveta, životinje, opet biti, čovek.
I još mislim da....da sigurno postoji sistem kojim se to dešava...npr. čovek pa ponovo čovek životinja pa ponovo životinja....i tako u krug. Možda je i taj period kada smo bebe, kada se ničega ne sećamo, period kada se čistimo i idemo ispočetka. Moguće...

Sve logičnije mi postaje to, da kada neko umre, svi smo tužni,plačemo. I da kada taj neko umre prelazi u neki drugi oblik (životinja,cvet), i razvija se sve dok ne postane opet čovek, da je taj period obnavljanja, ustvari, čekanje da voljene osobe umru i da se one opet obnove i da se ponovo sretnu. Sa istim srcem,dušom, ali možda drugim licem,bojom kože. Znači, da ćemo opet voleti istu osobu, samo u drugom obliku, ali sa istim srcem,dušom.

Moje mišljenje...
Hvala.. :)
TackeY
TackeY
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 16
Godina : 26
Location : Srbija

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by Lollobrigida Thu 7 Jul 2011 - 13:19

Iako verujem u Boga, nekako mi je ideja o raju i paklu bezvezna. Potpuno verujem u reinkarnaciju.
Lollobrigida
Lollobrigida
Cherry Babe
Cherry Babe

Broj poruka : 2096
Godina : 27

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by providna_duga Wed 27 Jul 2011 - 10:45

Verujem da postoji više života. :) Samo se mi toga ne sećemo, tj. ne sećamo se naših prošlih života...To mi je logičnije nego da ćemo kad umremo u raj ili pakao... xD
providna_duga
providna_duga
Cool Girl
Cool Girl

Yey!
Broj poruka : 619
Godina : 24
Location : Propadam kroz oblake...

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by Praslin<3 Wed 27 Jul 2011 - 13:29

Dvojki.<3 wrote:

Da, negde sam prociala da se deca do 3-4 godine secaju nekih delova svog prethodnog zivota.. I sad, kao, ako ste pricali roditeljima o nekoj zemlji, nekim ljudima.. Bilo cemu, to vam se, kao, desilo u prethodnom zivotu, to nije plod vase maste. :]

Joj ovo mi je zanimljivo,baš dobro zvuči :)
Ne vjerujem u reinkarnaciju.
Praslin<3
Praslin<3
Kate Beckett
Kate Beckett

I don`t wanna waste another day, stuck in the shadow of my mistakes!
Broj poruka : 7273
Godina : 27
Location : U Novom Sadu, na Dunavu..

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by LostSoul Wed 10 Aug 2011 - 0:24

http://www.thebigview.com/pastlife/ Naletela sam na ovo na jednom forumu.. Zanimljivo je.. :D
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by Fallen Like The Sky. Thu 11 Aug 2011 - 8:28

I onda svi ljudi rodjeni istog datuma imaju isti prethodni zivot. Yeah right.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by MoonGirl Tue 16 Aug 2011 - 14:46

Verujem,ali ne u potpunosti... xD
MoonGirl
MoonGirl
Powerful Girl
Powerful Girl

bič pliz
Broj poruka : 3319
Godina : 30

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by Wicked Girl^^ Fri 13 Apr 2012 - 11:27

Ne verujem u tu ideju o raju i paklu,ali u potpunosti verujem u reinkarnaciju,jer,kad umremo,ne možemo jednostavno nestati.Nekako mi je bezveze to "ideš u raj ili pakao,i tamo budeš večno". Radije bih da se rodim kao neka druga osoba i ponovo živim neki drugi život,i radim nove stvari. :)
Wicked Girl^^
Wicked Girl^^
Candy Girl
Candy Girl

Truth is,everybody is going to hurt you,you just have to find those worth suffering for.
Broj poruka : 110
Godina : 28
Location : Other side.

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by Up. Fri 13 Apr 2012 - 14:35

Ne verujem u to.
Up.
Up.
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 162
Godina : 26

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by Sirenna * Tue 15 May 2012 - 21:52

Fallen Like The Sky. wrote:Ja potpuno verujem u to...
Jer je to najlogicnije objasnjenje o onome sto ce nam se dogoditi posle smrti i o onome sto nam se dogadjalo pre nego sto smo dosli na ovaj svet...
Ja ne verujem da je covek samo fizicko bice i da je njegov zivot poceo kada ga je lekar izvadio iz majcinog stomaka, a zavrsio se onda kada je srce prestalo da mu kuca...
I takodje ne verujem u viziju pakla i raja jer me ne privlaci vecan zivot na taj nacin...
Mnogo mi bolje izgleda pomisao da cu se ponovo roditi, ziveti, napraviti iste greske kojih se iz proslog zivota ne secam i ponovo napustiti ovaj svet da bih se jos jednom vratila...

Potpuno se slažem. :)
Sirenna *
Sirenna *
Powerful Girl
Powerful Girl

Broj poruka : 3233
Godina : 28
Location : Tri metra iznad neba. ^_^ <3

https://www.facebook.com/profile.php?id=100003835081170&ref=t

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by *~tamarchelo~* Thu 9 Aug 2012 - 22:34

Ja ne vjerujem da ću otići u raj ili pakao, i ne vjerujem u reinkarnaciju. Ja mislim da će se moj mozak i srce ugasiti i da će moje tijelo satrunuti, i da je tu moj kraj kad umrem. Ipak, ja se NADAM da to postoji, i, ko zna, možda mi je ovo več 4., 5. život a da ja toga nisam svjesna? :)
avatar
*~tamarchelo~*
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 336
Godina : 26
Location : Crna Gora

Back to top Go down

Reinkarnacija - Page 3 Empty Re: Reinkarnacija

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum