Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uroš Petrović

4 posters

Go down

Uroš Petrović Empty Uroš Petrović

Post by You Know You Love Me Thu 25 Nov 2010 - 14:14

Uroš Petrović je rođen 1967. godine. Pored književnosti, bavi se ilustracijom, fotografijom i dizajnom. Objavljivao je priče, članke, pesme, ilustracije i fotografije u mnoštvu letopisa, dnevnih novina, časopisa i antologija (Letopis Matice srpske, National Geographic, Politika, Mons Aureus, Znak Sagite, Detinjstvo, Genius Domus, Refoto, Naš trag, Putevi kulture, Emitor, itd).

Kao autor epa Usudi Balkana, koji sadrži 10.000 rimujućih strofa na jednoj stranici A4 formata, uveo je u upotrebu pojam kombinatorne poezije. Nagrađivan za prozu, poeziju i umetničku fotografiju. (dva puta nagrada Dositejevo pero, dva puta nagrada Neven, nagrada kompanije Novosti Gordana Brajović, nagrada Zmajevih dečjih igara Rade Obrenović, najuspešniji autor Atipike, i nagrada za prozu - Knjaževac, nominacija za međunarodnu nagradu Mali Princ za roman Aven, povelja Momčilo Nastasijević za poeziju, Zlatna značka Kulturno-prosvetne zajednice Srbije, itd.)

Osnivač je i urednik globalnog Mensa World Photo Cup-a. Izlagao na više samostalnih i grupnih izložbi ilustracije i fotografije, u zemlji i inostranstvu. Jedan je od najuspešnijih rešavača IQ X testa na svetu. Član je međunarodnih udruženja umetnika Vinci Artists i Poetic Genius Society. Predsednik je Mense Srbije.

Rođen je u Gornjem Milanovcu, od 1975. živi i radi u Beogradu.

Zagonetne priče Uroša Petrovića su dobitnik nagrade Neven za najbolju naučno popularnu knjigu i nagrade Dositejevo pero (2008).

Peti leptir proglašen je od strane Zmajevih dečjih igara za najbolji roman za decu i mlade u 2007. godini i dodeljena mu je nagrada Rade Obrenović.

Knjiga Misterije Ginkove ulice dobila je nagradu kompanije Novosti "Gordana Brajović", kao i nagradu "Neven".

2011. godine dobio je nagradu Zmajevih dečjih igra za doprinos savremenom izrazu u stvaralaštvu za decu.

Bibliografija:

1. Aven i jazopas u Zemlji Vauka, roman, 2003, 2005.

2. Priče s one strane, pripovetke, 2004.

3. Zagonetne priče - knjiga prva, 2006.

4. Zagonetne priče - knjiga druga, 2006.

5. Peti leptir, roman, 2007.

6. Zagonetne priče - knjiga treća, 2007.

7. Misterije Ginkove ulice, 2008.

8. Zagonetne priče - knjiga četvrta, 2009.

9. Mračne tajne Ginkove ulice, 2011.


Ako je neko citao neka napise neku zagonetku(misteriju) iz ove knjige s' resenjem.... :) :) :)
You Know You Love Me
You Know You Love Me
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 528
Godina : 27
Location : Tamo negde...

Back to top Go down

Uroš Petrović Empty Re: Uroš Petrović

Post by Lady Alexandra Wed 19 Jan 2011 - 14:38

Citala sam . ..Svidja mi se. .Imam tu knjigu. .Sad cu da napisem nekoliko zagonetaka ..:)
Lady Alexandra
Lady Alexandra
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 76
Godina : 28
Location : Dreamland. . ..

Back to top Go down

Uroš Petrović Empty Re: Uroš Petrović

Post by Lady Alexandra Wed 19 Jan 2011 - 14:57

*Sta je to sto svako sebi zeli a niko ne voli?
-Starost

*Koja su tri dela covekovog tela kojazvuce potpuno isto,bilo da se izgovore unapred ili unazad?
-Oko,kuk,kapak

*Ko hoda ujutru na cetri noge,popodne na tri,a uvece na jednu?
-Covek..Dok je beba hoda na 4,u mladosti na 2,a kada ostari krece se pomocu stapa,koji oznacava 3. nogu ..

* Sta nazivamo slatkim,a u sebi nema ni trunku secera?
-Potoke,jezera i reke ( SLATKE VODE )

*Sta je usred vatre,a nikad ne izgori?
-Slovo T . . . vaTra :D

*Koja rec kada je procitas od pozadi nema prvo slovo?

Kamen ..nemaK

*Koja je rec srednjeg roda,a zavrsava se slovom A?
-DobA

Btw,sada sam vidla da se moja knjiga ne zove Misterije Ginkove ulice,vec Zagonetne price. .Ali je i ova knjiga od istog autora.. :D
Lady Alexandra
Lady Alexandra
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 76
Godina : 28
Location : Dreamland. . ..

Back to top Go down

Uroš Petrović Empty Re: Uroš Petrović

Post by Kate.Fenett Wed 8 Jun 2011 - 12:52

Meni je ta knjiga malo dosadna, a ni ja nisam baš uspešna u rešavanju tih zagonetki. :S
Kate.Fenett
Kate.Fenett
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4267
Godina : 26
Location : i don't know, google it

Back to top Go down

Uroš Petrović Empty Re: Uroš Petrović

Post by LostSoul Wed 8 Jun 2011 - 23:44

Nisam to citala, ali sam ranije, dok sam jos kupovala "Lili" nalazila neke delove iz te knjige u tom casopisu. Citala sam nesto slicno tome "Zagonetne price"...
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Uroš Petrović Empty Re: Uroš Petrović

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum