Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Haled Hoseini

+12
Daenerys Targaryen
dora_95
ANG!E
Scarlett O'hara
MoonGirl
Quinn
popka bebic ^__^
Praslin<3
Bloody.Mary
Dvojki.<3
I'm in love with criminal
Tea <33
16 posters

Go down

Haled Hoseini Empty Haled Hoseini

Post by Tea <33 Mon 16 May 2011 - 8:48


Haled Hoseini V194756p0

Haled Hoseini rođen je 1965. u Kabulu, u Avganistanu. Njegov otac bio je diplomata u Ministarstvu spoljnih poslova u Avganistanu, a njegova majka je predavala farsi i istoriju u velikoj srednjoj školi u Kabulu. Ministarstvo spoljnih poslova šalje njegovu porodicu 1970. godine u Teheran, gde je njegov otac radio za avganistansku ambasadu.

U Teheranu su živeli do 1973, kada su se vratili u Kabul. Jula 1973, u noći kada je rođen najmlađi Hoseinijev brat, zbačen je avganistanski kralj Zahir Šah u državnom udaru, koji je bez krvi organizovao kraljev rođak, Daud Kan. U to vreme, Hoseini je išao u četvrti razred, i već su ga privukle poezija i proza; pročitao je veliki broj dela persijske poezije, kao i romane u opsegu od Alise u zemlji čuda do ciklusa o Majku Hameru od Mikija Spilejna, prevedene na farsi.

Avganistansko Ministarstvo spoljnih poslova 1976. godine još jednom premešta Hoseinijevu porodicu, ovog puta u Pariz. Bili su spremni da se vrate u Kabul 1980, ali je do tada Avganistan već doživeo krvavi komunistički prevrat i invaziju sovjetske vojske. Hoseinijevi su tražili i dobil politički azil od Sjedinjenih američkoh država. Hoseinijeva porodica se u septembru 1980. preselila u San Hoze, u Kaliforniju. Kratko vreme živeli su od socijalne pomoći i bonova za hranu, pošto su u Avganistanu izgubili svu svoju imovinu. Njegov otac je radio nekoliko poslova istovremeno i uspeo je da obezbedi svojoj porodici život bez socijalne pomoći. Haled Hoseini je maturirao 1984. i upisao se na univerzitet Santa Klara, gde je diplomirao na osnovnim studijama iz biologije 1988. Sledeće godine upisao je školu medicine „San Dijego“, univerziteta u Kaliforniji, gde je 1993. odbranio diplomu iz medicine. Završio je stažiranje u bolnici Sidar-Sinaj u Los Anđelesu i 1996. započeo bavljenje internom medicinom. Međutim, njegova prva ljubav uvek je bilo pisanje.

Hoseini ima žive, nežne i lepe uspomene na mirnodopsku presovjetsku eru Avganistana, kao i na svoja lična iskustva sa avganistanskim Hazarama (plemena u Avganistanu, Pakistanu i Iranu). Jedan pripadnik Hazara naroda posebno je imao uticaja na malog Haleda – bio je to tridesetogodišnjak po imenu Husein Kan, koji je radio za Hoseinijeve dok su živeli u Iranu. Kada je Haled bio u trećem razredu, učio je Kana da čita i piše. Iako je njegov odnos sa Huseinom Kanom bio kratakotrajan i više zvaničan, Hoseini se uvek sećao topline i privrženosti koja se razvila među njima – to je odnos koji se odrazio u njegovom prvom romanu Lovac na zmajeve (Laguna, 2006).

Oženjen je Rojom i imaju dvoje dece (dečaka i devojčicu, Harisa i Faru). Hoseini je 2006. imenovan za ambasadora dobre volje UNHCR-a, Agencije za izbeglice Ujedinjenih nacija.
Tea <33
Tea <33
Dreamy Girl
Dreamy Girl

Broj poruka : 1062
Godina : 28

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by I'm in love with criminal Mon 16 May 2011 - 13:04

Jesam ja! Predivne knjige :)
I'm in love with criminal
I'm in love with criminal
Candy Girl
Candy Girl

My name is Dalglish .. Kenny Dalglish 007
Broj poruka : 130
Godina : 28

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Dvojki.<3 Mon 16 May 2011 - 22:46

Nisam.
Al' moji roditelji su se zesto napalili na to. O.o
Dvojki.<3
Dvojki.<3
Admin
Admin

Broj poruka : 17043
Godina : 28
Location : Nowhere.

http://svanaopachke.tumblr.com/

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Bloody.Mary Tue 17 May 2011 - 14:43

dobila sam "Hiljadu chudesnih sunaca" za Novu godinu, ali neshto nemam zelju da je prochitam...
Bloody.Mary
Bloody.Mary
Moderator
Moderator

Broj poruka : 11102
Godina : 31
Location : tegla šećera

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Dvojki.<3 Mon 18 Jul 2011 - 2:44

Pročitala sam 1ooo čudesnih sunaca i ja sam oduševljena.
Plakala sam uz knjigu, što mi je malo čudno, al' hajde.
Dvojki.<3
Dvojki.<3
Admin
Admin

Broj poruka : 17043
Godina : 28
Location : Nowhere.

http://svanaopachke.tumblr.com/

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Praslin<3 Tue 19 Jul 2011 - 19:39

Nisam,ali su mi neki pricali za '' 1000 cudesnih sunaca'' i svi kazu da je knjiga odlicna,pa cim zavrsim sa HP-om pogledacu da li ima u biblioteci :)
Praslin<3
Praslin<3
Kate Beckett
Kate Beckett

I don`t wanna waste another day, stuck in the shadow of my mistakes!
Broj poruka : 7273
Godina : 27
Location : U Novom Sadu, na Dunavu..

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by popka bebic ^__^ Wed 27 Jul 2011 - 20:30

hiljadu cudesnih sunaca je predobraaaaa knjiga.vise mi se svidja od lovca nz zmajeve
popka bebic ^__^
popka bebic ^__^
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Moje srce s&#39; tobom igra u ritmu ni na na na :)
Broj poruka : 11424
Location : Tamo gde zelim. Samo zatvorim oci i tu sam.

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Quinn Wed 27 Jul 2011 - 22:38

Čitala sam obje i predivne su, ali mi je knjiga Lovac na zmajeve nekako draža :)
Quinn
Quinn
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 66
Godina : 28
Location : Hogwarts

https://www.facebook.com/alma.badgley

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by MoonGirl Tue 16 Aug 2011 - 14:41

Odlicne su obe knjige...Draza mi je "Hiljadu cudesnih sunaca" Smart
MoonGirl
MoonGirl
Powerful Girl
Powerful Girl

bič pliz
Broj poruka : 3319
Godina : 30

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Scarlett O'hara Tue 16 Aug 2011 - 16:35

Čitala sam obje knjige i ne znam koja mi je bolja, fenomenalne su...
Scarlett O'hara
Scarlett O'hara
Admin
Admin

Ja ću imati tebe i ti ćeš imati mene odavde pa do vječnosti, zauvijek, bez početka i bez kraja.
Broj poruka : 8922
Godina : 32
Location : tamo gdje je sve po mom....

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by ANG!E Tue 23 Aug 2011 - 8:47

I'm in love with criminal wrote:Jesam ja! Predivne knjige :)
ANG!E
ANG!E
Candy Girl
Candy Girl

Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday, Saturday, Saturday and Sunday With us You know what we say Party everyday
Broj poruka : 185
Godina : 28
Location : Ljubav je nas lavirint u kojem se ne snalazimoo… :( <3

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Dvojki.<3 Sun 18 Sep 2011 - 20:03

Procitala i Lovca na zmajeve, dobra je knjiga, ali ipak je bolja Hiljadu Cudesnih Sunaca. :P
Ima prilicno potresnih delova. O_o
Dvojki.<3
Dvojki.<3
Admin
Admin

Broj poruka : 17043
Godina : 28
Location : Nowhere.

http://svanaopachke.tumblr.com/

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by dora_95 Sun 18 Sep 2011 - 21:05

Procitala sam 'Lovac na zmajeve' i ne svidja mi se..........
dora_95
dora_95
Powerful Girl
Powerful Girl

Broj poruka : 3435
Godina : 28

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Daenerys Targaryen Mon 19 Sep 2011 - 14:23

Pročitala sam obje, ali davno, i mogu reći da sam oduševljena.
Nikako ne kapiram kako se nekome ne može svidjeti -.-'

Veoma potresne, i istinite... Ne znam koja me više pogodila, obje su odlične na svoj način :-)
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Night Wisp Wed 7 Dec 2011 - 20:59

Meni je draža Lovac na zmajeve - knjiga ti slomi srce u 1000 komada.
Night Wisp
Night Wisp
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 35
Godina : 35

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by MoonGirl Sun 25 Dec 2011 - 0:15

Ma,opisi su bas brutalni...meni su neki delovi u Hiljadu cudesnih sunaca bili mnogo gori od nekih npr "horor" knjiga koje sam citala...Kad te tera da zvace ono kamenje agrhrrgrhgrhgahgsaghrgrhgrh Sad
MoonGirl
MoonGirl
Powerful Girl
Powerful Girl

bič pliz
Broj poruka : 3319
Godina : 30

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by |Evanna| Sat 7 Jan 2012 - 19:05

Pročitala sam i Lovca na zmajeve, i 1000 čudesnih sunaca... Predivne su knjige. Meni se više sviđa 1000 čudesnih sunaca...
|Evanna|
|Evanna|
Candy Girl
Candy Girl

Haled Hoseini De3x10
Broj poruka : 236
Godina : 30

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by White swan Tue 28 Aug 2012 - 23:18

Procitala sam Lovca na zmajeve i oduševljena sam. Knjiga je divna, iako govor io surovim i teškim temama, način na koji je sve to rečeno me zadivljuje. Hiljadu čudesnih sunaca sam htjela da pročitam, ali mi se čini da je mnogo teška, za ove ljetnje dane.
White swan
White swan
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 72
Godina : 27
Location : Podgorica, Crna Gora

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Praslin<3 Mon 13 Jan 2014 - 13:13

Pročitala sam Hiljadu čudesnih sunaca prije godinu dana i ostavila je nevjerovatno jak utisak na mene. A prije neki dan završim i A planine odjeknuše i nekako, nije mi to bilo to. Knjiga je lijepa, poučna, teška, kako god ko hoće, ali nije mi imala u sebi to nešto. Previše likova, previše je išao čas tamo, čas ovamo. Na kraju kao da se i on sam izgubio, pa je bio, ajd, samo da je završi.

Pročitaću obavezno i Lovac na zmajeve jer mi se čini da je ona kao i Hiljadu čudesnih sunaca.
Praslin<3
Praslin<3
Kate Beckett
Kate Beckett

I don`t wanna waste another day, stuck in the shadow of my mistakes!
Broj poruka : 7273
Godina : 27
Location : U Novom Sadu, na Dunavu..

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Dia.♥ Wed 22 Oct 2014 - 22:10

Prvu njegovu knjigu koju sam uzela da procitam bila je Hiljadu cudesnih sunaca. Bila je jako teska za mene ( sa 1 godina sam pocela da je citam), postala sam jako depresivna i tuzna za ta 3 dana da ja jednostavno nisam mogla tu knjigu odmah da procitam i ostavila sam je na cekanje na jedno mesec dana.Za jedno vece sam procitala drugu polovinu knjiuge i sve to na nagovor moje najbolje drugarice. Toliko sam se isplakala, toliko mi je knjiga savrsena.Svi detalji knjige koji na pocetku smaraju na kraju te dovedu do neocekivan kraja i to iskreno od voe knjige nisam ocekivala.Zatim sam procitala Lovac na zmajece, isto sam plakala. Isto mi je knjiga savrsena, ali mi nije toliko lepa kao sto mi je Hiljadu cudesnih sunaca. Njegove knjige su jako poucne i jako teske. Opet cu sigurno procitati Hiljadu cedesnih sunaca. I ovu trecu A planine odjeknuse sam procitala u skorije vreme i uopste mi se knjiga ne svidja. Mnogo je zapetljana, ali su mi prve dve mnogo bolje. Ocekivala sam bolji kraj.
Dia.♥
Dia.♥
Modern Lady
Modern Lady

Ii da se ljubimoo. :)
Broj poruka : 6099
Godina : 28

Back to top Go down

Haled Hoseini Empty Re: Haled Hoseini

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum