Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Džon Grin

+4
Praslin<3
LostSoul
Dvojki.<3
Polly Samson
8 posters

Go down

Džon Grin Empty Džon Grin

Post by Polly Samson Tue 6 Dec 2011 - 21:30

O piscu
Džon Grin je pohađao internat u Alabami, vrlo sličan Aljaskinom Kalver Kriku. Pošto je diplomirao na koledžu 2000. godine, Grin se preselio u Čikago. Danas radi kao komentator na Javnom nacionalnom radiju u Kad se sve uzme u obzir i za WBEZ, podružnicu radija PR u Čikagu.

U potrazi za Aljaskom je njegov prvi roman. Autor je romana Paper Towns i An abundance of Katherines.

Posetite Džona Grina na veb adresi www.sparksflyup.com


O knjizi 'U potrzi za Aljaskom
Majls Halter je očaran čuvenim oproštajnim rečima - i umoran
od bezbednog života u okrilju kuće. Zato odlazi u internat
u potrazi za nečim što je pesnik Fransoa Rable na samrti
nazvao ''velikim možda''. Majlsa očekuje mnogo toga u Kalver
Kriku, uključujući i Aljasku Jang. Pametna, zabavna, uvrnuta
i ubistveno seksi, Aljaska će uvući Majlsa u svoj lavirint i
katapultirati ga u pravcu velikog možda.

U potrazi za Aljaskom prati neizbrisiv uticaj koji jedan život
može ostaviti na drugi. Zadivljujući debi Džona Grina obeležava
dolazak jednog važnog novog glasa u savremenoj prozi.


Last edited by Kurva.Sudbina ._. on Mon 12 Dec 2011 - 20:33; edited 1 time in total
Polly Samson
Polly Samson
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Mesečarka
Broj poruka : 8397
Godina : 28
Location : Proleće

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by Dvojki.<3 Tue 6 Dec 2011 - 22:34

mnogo, mnogo dobra knjiga.
zbog naslova sam pomislila da je neka SF glupost. xD
Dvojki.<3
Dvojki.<3
Admin
Admin

Broj poruka : 17043
Godina : 28
Location : Nowhere.

http://svanaopachke.tumblr.com/

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by LostSoul Tue 6 Dec 2011 - 22:41

Predobra knjiga. Nekih prvih 10 str. sam mislila da je glupa, ali posle me je oduševila.

Dvojki.<3 wrote:
zbog naslova sam pomislila da je neka SF glupost. xD

Takođe. :D
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by Praslin<3 Tue 6 Dec 2011 - 23:53

Baš iz tog razloga je ja nikad nisam ni podigla xD
Ali eto, dižem je čim ovu pročitam :)
Praslin<3
Praslin<3
Kate Beckett
Kate Beckett

I don`t wanna waste another day, stuck in the shadow of my mistakes!
Broj poruka : 7273
Godina : 27
Location : U Novom Sadu, na Dunavu..

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by *MiMa*97 Tue 6 Dec 2011 - 23:54

Nisam citala,mozda uzmemxD
Iskreno ne izgleda mi primamljivoxD
*MiMa*97
*MiMa*97
Starry Eyed Girl
Starry Eyed Girl

Broj poruka : 7653
Godina : 27
Location : Iza tebexD

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by Polly Samson Mon 12 Dec 2011 - 20:37

Mene je knjiga bas odusevila. Kad sam videla naslov, mislila sam da se radi o ostrvu Aljasci, pa nisam imala zelju da je procitam. Onda sam jednom uzela od drugarice u vukla se po sobi danima. xD Jedan dan uhvatim da citam i za dan i po procitala celu. SAVRSENA je. *.*

Najvise mi se svidelo to sto kroz celu knjigu mogu da, na neki nacin, osecam sve to sa njima. Sve je opisano tako dobro. Prosto osecam sa Majlsom onaj osecaj kad uvuces prvi dim. xD

Majlsa zamisljam kao jednog decka koga poznajem. Onako mrsav, genije, smotan pomalo, stidljiv, cudan. Nekoliko puta sam se pitala tokom citanja, da li bih postupila kao on da udjem u takvo novo drustvo. Svidjaju mi se neka njegova razmisljanja. Imam utisak da je jako smesan. Volim to sto je drugaciji, cudniji od ostalih.

Svidja mi se ideja o poslednjim recima. x) Stvarno, mogu dosta da kazu o tom coveku. Nikad se toga ne bih setila.

Cip, Pukovnik, mi je kralj. Zamisljam ga kao neku rugobicu, ali mislim da je ipak dobar. O njemu ustvari i nemam mnogo da kazem, s obzirom na to da nema nesto sto me bas opcinilo kod njega. Ali ga gotivim jer ume da bude jako dobar drug. Ume da bude, nije uvek. Najgore mi je kad se opisuje kako vrsti... U, kako me nesto probada u grudima tad.

Takumi. Mislim da su njegovi postupci u skladu sa izgledom. Tako ga nekako zamisljam. xD Mada o njemu nemam jasnu sliku, jer tek kasnije uspevam da ga lepo zamislim i stvorim sliku o njemu.

Aljaska. ^__^ Ta devojka moze da mi bude idol. Bez problema. Tako opustena, prelepa, prezgodna, pametna. Ima toliko zrela i drugacija razmisljanja od svojih vrsnjaka. Ima toliko stvari u glavi da ni sama ne moze da izbori sa njima, a bori se hrabro. Svidjaju mi se njene promene raspolozenja. Svidja mi se sto 'pusi da umre'. Sto ima decka i voli sex. :D Ii to sto voli da se sveti, sto je hrabra i jaka. Zamisljam je kao neku crnokosu sa zelenim ocima, kao prezgodnu devojku sa prelepim zubima. Prosto je zamisljam savrseno. x]

Svidja mi se ideja o lavirintu. Toliko mozes da zakljucis iz toga. Da razvijas svoju mastu. Da razmisljas. Mozes da pises toliko toga na tu temu. Zelim da procitam tu knjigu o lavirintu. :3

Najbolji deo mi je onda kada ostanu Majls ii Aljaska sami za Dan zahvalnosti. Svidja mi se kad Lara pusi Majlsu, pa je Aljaska uci kako treba. xDD
Najtezi deo mi je kad Pukovnik vristi od besa i tuge. Kad ne mogu da povezu nista. Svidja mi se sto Aljaska ostavlja takvu misteriju za sobom.
Mnogo volim zadnji deo knjige. Kad se resi sve i kad Majls pise onaj zavrsni rad. Jako je lep. x)
Polly Samson
Polly Samson
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Mesečarka
Broj poruka : 8397
Godina : 28
Location : Proleće

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by Daenerys Targaryen Wed 4 Jul 2012 - 14:01

kurva sudbina. wrote:Mene je knjiga bas odusevila. Kad sam videla naslov, mislila sam da se radi o ostrvu Aljasci, pa nisam imala zelju da je procitam. Onda sam jednom uzela od drugarice u vukla se po sobi danima. xD Jedan dan uhvatim da citam i za dan i po procitala celu. SAVRSENA je. *.*

Najvise mi se svidelo to sto kroz celu knjigu mogu da, na neki nacin, osecam sve to sa njima. Sve je opisano tako dobro. Prosto osecam sa Majlsom onaj osecaj kad uvuces prvi dim. xD

Majlsa zamisljam kao jednog decka koga poznajem. Onako mrsav, genije, smotan pomalo, stidljiv, cudan. Nekoliko puta sam se pitala tokom citanja, da li bih postupila kao on da udjem u takvo novo drustvo. Svidjaju mi se neka njegova razmisljanja. Imam utisak da je jako smesan. Volim to sto je drugaciji, cudniji od ostalih.

Svidja mi se ideja o poslednjim recima. x) Stvarno, mogu dosta da kazu o tom coveku. Nikad se toga ne bih setila.

Cip, Pukovnik, mi je kralj. Zamisljam ga kao neku rugobicu, ali mislim da je ipak dobar. O njemu ustvari i nemam mnogo da kazem, s obzirom na to da nema nesto sto me bas opcinilo kod njega. Ali ga gotivim jer ume da bude jako dobar drug. Ume da bude, nije uvek. Najgore mi je kad se opisuje kako vrsti... U, kako me nesto probada u grudima tad.

Takumi. Mislim da su njegovi postupci u skladu sa izgledom. Tako ga nekako zamisljam. xD Mada o njemu nemam jasnu sliku, jer tek kasnije uspevam da ga lepo zamislim i stvorim sliku o njemu.

Aljaska. ^__^ Ta devojka moze da mi bude idol. Bez problema. Tako opustena, prelepa, prezgodna, pametna. Ima toliko zrela i drugacija razmisljanja od svojih vrsnjaka. Ima toliko stvari u glavi da ni sama ne moze da izbori sa njima, a bori se hrabro. Svidjaju mi se njene promene raspolozenja. Svidja mi se sto 'pusi da umre'. Sto ima decka i voli sex. :D Ii to sto voli da se sveti, sto je hrabra i jaka. Zamisljam je kao neku crnokosu sa zelenim ocima, kao prezgodnu devojku sa prelepim zubima. Prosto je zamisljam savrseno. x]

Svidja mi se ideja o lavirintu. Toliko mozes da zakljucis iz toga. Da razvijas svoju mastu. Da razmisljas. Mozes da pises toliko toga na tu temu. Zelim da procitam tu knjigu o lavirintu. :3

Najbolji deo mi je onda kada ostanu Majls ii Aljaska sami za Dan zahvalnosti. Svidja mi se kad Lara pusi Majlsu, pa je Aljaska uci kako treba. xDD
Najtezi deo mi je kad Pukovnik vristi od besa i tuge. Kad ne mogu da povezu nista. Svidja mi se sto Aljaska ostavlja takvu misteriju za sobom.
Mnogo volim zadnji deo knjige. Kad se resi sve i kad Majls pise onaj zavrsni rad. Jako je lep. x)

Potpuno se slažem. :3
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by Half as pretty Fri 20 Jul 2012 - 22:56

kurva sudbina. wrote:Mene je knjiga bas odusevila. Kad sam videla naslov, mislila sam da se radi o ostrvu Aljasci, pa nisam imala zelju da je procitam. Onda sam jednom uzela od drugarice u vukla se po sobi danima. xD Jedan dan uhvatim da citam i za dan i po procitala celu. SAVRSENA je. *.*

Najvise mi se svidelo to sto kroz celu knjigu mogu da, na neki nacin, osecam sve to sa njima. Sve je opisano tako dobro. Prosto osecam sa Majlsom onaj osecaj kad uvuces prvi dim. xD

Majlsa zamisljam kao jednog decka koga poznajem. Onako mrsav, genije, smotan pomalo, stidljiv, cudan. Nekoliko puta sam se pitala tokom citanja, da li bih postupila kao on da udjem u takvo novo drustvo. Svidjaju mi se neka njegova razmisljanja. Imam utisak da je jako smesan. Volim to sto je drugaciji, cudniji od ostalih.

Svidja mi se ideja o poslednjim recima. x) Stvarno, mogu dosta da kazu o tom coveku. Nikad se toga ne bih setila.

Cip, Pukovnik, mi je kralj. Zamisljam ga kao neku rugobicu, ali mislim da je ipak dobar. O njemu ustvari i nemam mnogo da kazem, s obzirom na to da nema nesto sto me bas opcinilo kod njega. Ali ga gotivim jer ume da bude jako dobar drug. Ume da bude, nije uvek. Najgore mi je kad se opisuje kako vrsti... U, kako me nesto probada u grudima tad.

Takumi. Mislim da su njegovi postupci u skladu sa izgledom. Tako ga nekako zamisljam. xD Mada o njemu nemam jasnu sliku, jer tek kasnije uspevam da ga lepo zamislim i stvorim sliku o njemu.

Aljaska. ^__^ Ta devojka moze da mi bude idol. Bez problema. Tako opustena, prelepa, prezgodna, pametna. Ima toliko zrela i drugacija razmisljanja od svojih vrsnjaka. Ima toliko stvari u glavi da ni sama ne moze da izbori sa njima, a bori se hrabro. Svidjaju mi se njene promene raspolozenja. Svidja mi se sto 'pusi da umre'. Sto ima decka i voli sex. :D Ii to sto voli da se sveti, sto je hrabra i jaka. Zamisljam je kao neku crnokosu sa zelenim ocima, kao prezgodnu devojku sa prelepim zubima. Prosto je zamisljam savrseno. x]

Svidja mi se ideja o lavirintu. Toliko mozes da zakljucis iz toga. Da razvijas svoju mastu. Da razmisljas. Mozes da pises toliko toga na tu temu. Zelim da procitam tu knjigu o lavirintu. :3

Najbolji deo mi je onda kada ostanu Majls ii Aljaska sami za Dan zahvalnosti. Svidja mi se kad Lara pusi Majlsu, pa je Aljaska uci kako treba. xDD
Najtezi deo mi je kad Pukovnik vristi od besa i tuge. Kad ne mogu da povezu nista. Svidja mi se sto Aljaska ostavlja takvu misteriju za sobom.
Mnogo volim zadnji deo knjige. Kad se resi sve i kad Majls pise onaj zavrsni rad. Jako je lep. x)

Po naslovu mi se uvijek cinilo da je to neka dosadna knjiga.
Ali posle ovoga :O
Taman cu sad nju da procitam.
Half as pretty
Half as pretty
Dreamy Girl
Dreamy Girl

Love without looking
Broj poruka : 1428
Godina : 27

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by Scarlett O'hara Fri 20 Jul 2012 - 23:52

Jel ovo neka kao tinejdž knjiga?
Scarlett O'hara
Scarlett O'hara
Admin
Admin

Ja ću imati tebe i ti ćeš imati mene odavde pa do vječnosti, zauvijek, bez početka i bez kraja.
Broj poruka : 8922
Godina : 32
Location : tamo gdje je sve po mom....

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by Daenerys Targaryen Sat 21 Jul 2012 - 12:09

Pa da, manje više :-)
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Džon Grin Empty Re: Džon Grin

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum