Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lilit/Lilith

+11
Kikica♥
DarkAngel
Dvojki.<3
Wendy
VlahovicA
Heartless.Queen
*~tamarchelo~*
Scarlett O'hara
LostSoul
Daenerys Targaryen
His Porcelain Doll
15 posters

Go down

Lilit/Lilith  Empty Lilit/Lilith

Post by His Porcelain Doll Fri 13 Jul 2012 - 23:27

Лилит
Из Википедије, слободне енциклопедије
Скочи на: навигација, претрага

Женска фигура са сумерске керамичке плочице из 1950. п. н. е.

Лилит је месопотамски женски демон ноћи. Она је првобитно била сумерски и вавилонски сукуб (демон који узима облик жене и са мушкарцима има полни однос док они спавају), који је касније стопљен са Ламасхту, демоном који убија мушку децу.

У Средњем Веку се појављује идеја о Лилит као првој Адамовој жени. У мидрашу Алфабет Бен Сира (око 10. века) она је Адамова прва жена у рају, која је створена од прашине да би њему била равна. У Књизи о Постању 1:27 пише: "И створи Бог човека по обличју Својему, по обличју Божијем створи га; мушко и женско створи их" (пре описа стварања Еве од Адамовог ребра у 2:22) Одавде неки изводе закључак да је Лилит створена у истом тренутку кад и Адам.

Лилит је касније својевољно напустила Рајски Врт (Еденски Врт) одбијајући да се подчини Адаму и била је замењена Евом.



Sva pravo na gore text ide wikipediji.

Vase misljenje?

Lilit prognana od Boga zato sto je htjela biti ravnopravna sa Adamom? Ja mislim da Biblija ima puno nedostataka, no mnogi izvori potvrdjuju da je postojala.
Ja vjerujem u teoriju, jer do 1930 zenu su tretirane kao stoka i prognane kada su htjele biti ravnopravne.
His Porcelain Doll
His Porcelain Doll
Sweet Girl
Sweet Girl

The girls, they all are like carmen.
Broj poruka : 584
Godina : 35
Location : London

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Daenerys Targaryen Sat 14 Jul 2012 - 18:20

Nekako je kul.

Iako ne vjerujem u Bibliju.
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by LostSoul Sat 14 Jul 2012 - 19:19

Čula sam za nju preko jedne serije. Iskreno, ne opterećujem se tim stvarima.
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Scarlett O'hara Sat 14 Jul 2012 - 20:17

U Punovom peru sam čitala o njoj... Šta znam, zanimljiva teorija, koja se poklapa iako baš ne vjerujem.
Scarlett O'hara
Scarlett O'hara
Admin
Admin

Ja ću imati tebe i ti ćeš imati mene odavde pa do vječnosti, zauvijek, bez početka i bez kraja.
Broj poruka : 8922
Godina : 32
Location : tamo gdje je sve po mom....

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by His Porcelain Doll Sat 14 Jul 2012 - 21:38

LostSoul

Cula si preko True Blood?

Da i meni je veoma zanimljiva teorija zene koja se bori za svoja prava, i biva protjerana i sad se pretvori u neko cudo koje uzima djecu. Sve je to propaganda 16 vijeka, ali i dalje vjerujem u Lilit u slobodnu zenu.
His Porcelain Doll
His Porcelain Doll
Sweet Girl
Sweet Girl

The girls, they all are like carmen.
Broj poruka : 584
Godina : 35
Location : London

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by LostSoul Sun 15 Jul 2012 - 0:07

@HPD Ne, preko Supernatural.
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by *~tamarchelo~* Sat 18 Aug 2012 - 23:39

Lilit po meni nije stvarna.. Demon, stvarno? Jos u to vjerujete? Prica je sama po sebi jako zanimljiva, ali moze da prodje samo kao bajka. (:
avatar
*~tamarchelo~*
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 336
Godina : 26
Location : Crna Gora

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by His Porcelain Doll Sun 19 Aug 2012 - 13:52

Demoni postoje, vidjela sam ih u ljudima kako pricaju kroz njih, davno dok sam jos bila mala. Pored Bozije biblije postoji i ona druga biblija, koja ne porice njeno postojanje. Nisam je citala jer je to grijeh, ali znam osobu koja se bavi time pa sa nju pitala za misljenje.
His Porcelain Doll
His Porcelain Doll
Sweet Girl
Sweet Girl

The girls, they all are like carmen.
Broj poruka : 584
Godina : 35
Location : London

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Heartless.Queen Tue 28 Aug 2012 - 22:28

His Porcelain Doll wrote:...ali i dalje vjerujem u Lilit u slobodnu zenu.

Ako bih već verovala u nju, verovala bih samo u ovu cinjenicu.
Heartless.Queen
Heartless.Queen
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 132
Godina : 24
Location : My paradise... :)

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by VlahovicA Tue 4 Sep 2012 - 16:28

Kul je ovo, ali ne znam verujem li:-D
VlahovicA
VlahovicA
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 360
Godina : 27
Location : Montenegro,Bar.

https://www.facebook.com/VlahovicA

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Wendy Sat 13 Oct 2012 - 16:26

His Porcelain Doll wrote:Pored Bozije biblije postoji i ona druga biblija, koja ne porice njeno postojanje.

Kakva druga Biblija? :)

Inace,skoro smo pricali o njoj na srpskom. Drug kaze da je bila prva Adamova zena i da se valjda obukla,tj. pokrila golotinju pre Adama i tako neke stvari,pa je prozvana gresnicom jer nije smela da se uzdize iznad Adama i napustila Raj,iliti vrt.
Ovaj deo mi je vrlo zanimljiv,ali deo da se pretvorila u Demona,nesto ne verujem u to. Mada nisam sigurna da verujem uopste u ista od toga. xD
Wendy
Wendy
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Broj poruka : 9157
Godina : 29
Location : Wien. :D

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Dvojki.<3 Sat 13 Oct 2012 - 17:04

Ne verujem.
Dvojki.<3
Dvojki.<3
Admin
Admin

Broj poruka : 17043
Godina : 28
Location : Nowhere.

http://svanaopachke.tumblr.com/

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by DarkAngel Sat 15 Dec 2012 - 16:10

Dvojki.<3 wrote:Ne verujem.

Jedno su demoni, drugo zene koje se bore za prava.
DarkAngel
DarkAngel
Chocolate Babe
Chocolate Babe

Broj poruka : 4982
Godina : 27
Location : In the middle of nowhere.

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Kikica♥ Thu 10 Jan 2013 - 18:23

Ne verujem.
Kikica♥
Kikica♥
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 337
Godina : 25
Location : Tri metra iznad neba <3

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Eterea Wed 7 Aug 2013 - 19:25

Lilit - Crni Mesec... ima veze sa astrologijom takodje.

Procitala sam Bibliju, i mozda ce te me osudjivati zbog ovoga sto cu sad reci, ali to je zivo sranje!!!

Svi smo mi ovde devojke, zato ce vam verovatno biti jasnije zasto se bunim.
Kakve bre 1930.e?! I DAN DANAS SE PREMA ZENAMA PONASAJU KAO PREMA STOCI!!! POGLEDAJTE STA SE DESAVA U ISLAMSKIM ZEMLJAMA!!!
Ako procitate Bibliju i zadubite se u ono sto pise, jasno ce vam biti da se zene stavljaju u podredjen polozaj. CAK IM JE I SAM BOG MUSKO!!!! AKO UOPSTE POSTOJI NESTO KAO BOG, TO NE MOZE BITI NI MUSKO NI ZESNKO!!!!
Eterea
Eterea
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 55
Godina : 25

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Daenerys Targaryen Fri 9 Aug 2013 - 16:18

Enivjes, gotivna mi je sama priča o Lilith, kako je bila prva Adamova žena koja je kao i on stvorena od zemlje, ali je odbijala da mu se potčinjava i čini mi se da sam pročitala kao dok su imali sex, ona je bila gore, i pojma nemam šta se onda desilo, uglavnom, ona je otišla xD Onda je "Bog" stvorio Evu od Adamovog rebra, misleći da će mu tako biti potčinjenija. Haha
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by StarLight Thu 15 Aug 2013 - 13:01

Eterea wrote:Lilit - Crni Mesec... ima veze sa astrologijom takodje.

Procitala sam Bibliju, i mozda ce te me osudjivati zbog ovoga sto cu sad reci, ali to je zivo sranje!!!

Svi smo mi ovde devojke, zato ce vam verovatno biti jasnije zasto se bunim.
Kakve bre 1930.e?! I DAN DANAS SE PREMA ZENAMA PONASAJU KAO PREMA STOCI!!! POGLEDAJTE STA SE DESAVA U ISLAMSKIM ZEMLJAMA!!!
Ako procitate Bibliju i zadubite se u ono sto pise, jasno ce vam biti da se zene stavljaju u podredjen polozaj. CAK IM JE I SAM BOG MUSKO!!!! AKO UOPSTE POSTOJI NESTO KAO BOG, TO NE MOZE BITI NI MUSKO NI ZESNKO!!!!
Slazem se sa tobom! Verujem u Boga, ali ne i u ono sto nam propoveda crkva, a pogotovo ne Bilbija, zato sto je nju pisao covek. U crkvi, na primer, ima zenska i muska strana - cemu to? Zatim su tu i Otac, Sin i Sveti Duh. Zasto otac i sin? Znam da zvuci glupo, ali sto ne majka i sin? Zasto Bog mora da ima pol uopste? Cinjenica je da su zene kroz istoriju bile omalovazavane i podcinjene muskarcima, a tako je, nazalost, i danas u mnogim delovima sveta. Takodje je i cinjenica da je sama religija kroz istoriju bila sredstvo za manipulaciju ljudi, pa je nasa tako prilagodjena tom vremenu gde su zene bile bukvalno sluge.
StarLight
StarLight
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 121
Godina : 27

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Eterea Sat 17 Aug 2013 - 21:04

StarLight wrote:
Eterea wrote:Lilit - Crni Mesec... ima veze sa astrologijom takodje.

Procitala sam Bibliju, i mozda ce te me osudjivati zbog ovoga sto cu sad reci, ali to je zivo sranje!!!

Svi smo mi ovde devojke, zato ce vam verovatno biti jasnije zasto se bunim.
Kakve bre 1930.e?! I DAN DANAS SE PREMA ZENAMA PONASAJU KAO PREMA STOCI!!! POGLEDAJTE STA SE DESAVA U ISLAMSKIM ZEMLJAMA!!!
Ako procitate Bibliju i zadubite se u ono sto pise, jasno ce vam biti da se zene stavljaju u podredjen polozaj. CAK IM JE I SAM BOG MUSKO!!!! AKO UOPSTE POSTOJI NESTO KAO BOG, TO NE MOZE BITI NI MUSKO NI ZESNKO!!!!
Slazem se sa tobom! Verujem u Boga, ali ne i u ono sto nam propoveda crkva, a pogotovo ne Bilbija, zato sto je nju pisao covek. U crkvi, na primer, ima zenska i muska strana - cemu to? Zatim su tu i Otac, Sin i Sveti Duh. Zasto otac i sin? Znam da zvuci glupo, ali sto ne majka i sin? Zasto Bog mora da ima pol uopste? Cinjenica je da su zene kroz istoriju bile omalovazavane i podcinjene muskarcima, a tako je, nazalost, i danas u mnogim delovima sveta. Takodje je i cinjenica da je sama religija kroz istoriju bila sredstvo za manipulaciju ljudi, pa je nasa tako prilagodjena tom vremenu gde su zene bile bukvalno sluge.



Konacno neko ko razume! Zasto?! Po cemu su to oni bolji od zena?! Cemu uopste takva podela?!
Kao ,,OTAC GLAVA KUCE,, ma kako da ne!!! Zasto bi mi bile icije sluge?! Zasto bi bile podredjene?!
Nekada su postojali jezici koji nisu imali podelu na polove... Mislim da je negde u Aziji ostalo jos neko pleme sa takvim jezikom....
Imam tako puno toga da kazem na ovu temu, ali ne umem to da srocim.... :/
Dodjavola, CEMU TO UOPSTE?!!
Eterea
Eterea
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 55
Godina : 25

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Beautiful Dangerous Sat 17 Aug 2013 - 22:28

Eterea wrote:
StarLight wrote:
Eterea wrote:Lilit - Crni Mesec... ima veze sa astrologijom takodje.

citala sam Bibliju, i mozda ce te me osudjivati zbog ovoga sto cu sad reci, ali to je zivo sranje!!!Pro
...!
Slazem se sa tobom! Verujem u Boga, ali ne i u ono sto nam propoveda crkva, a pogotovo ne Bilbija, zato sto je nju pisao covek. U crkvi, na primer, ima zenska i muska strana - cemu to? Zatim su tu i Otac, Sin i Sveti Duh. Zasto otac i sin? Znam da zvuci glupo, ali sto ne majka i sin? Zasto Bog mora da ima pol uopste? Cinjenica je da su zene kroz istoriju bile omalovazavane i podcinjene muskarcima, a tako je, nazalost, i danas u mnogim delovima sveta. Takodje je i cinjenica da je sama religija kroz istoriju bila sredstvo za manipulaciju ljudi, pa je nasa tako prilagodjena tom vremenu gde su zene bile bukvalno sluge.


Konacno neko ko razume! Zasto?! Po cemu su to oni bolji od zena?! Cemu uopste takva podela?!
Kao ,,OTAC GLAVA KUCE,, ma kako da ne!!! Zasto bi mi bile icije sluge?! Zasto bi bile podredjene?!
Nekada su postojali jezici koji nisu imali podelu na polove... Mislim da je negde u Aziji ostalo jos neko pleme sa takvim jezikom....
Imam tako puno toga da kazem na ovu temu, ali ne umem to da srocim.... :/
Dodjavola, CEMU TO UOPSTE?!!
Ja mislim da ste malo preterale. Kroz istoriju je postojao i matrijarhat koji se je opstajao poprilicno dugo,i od pocetka saznanja porodice i ostalih pojmova. Pritom,te islamske zemlje i nisu sve tako stroge. Sve vise su liberalnije,i to je ipak pitanje vaspitanja i vere,koja je velikim delom i njihova odluka. Islam je takva vera,u kojoj nije u pitanju Biblija vec Kuran,koji nije isti,tako da je bezveze sad porediti citanje Biblije. A meni je sasvim normalno sto je otac glava kuce,jer se tu uzima fizicka snaga najpre,nekako mi je logicno da on stiti decu i zenu,a ne zena. Pogledajte neke stvari i iz drugog ugla,ne kazem da nije tako,znamo svi da ravnopravnosti izmedju polova nema,samo ne vidim cemu toliko stroga osuda.
Beautiful Dangerous
Beautiful Dangerous
Chocolate Babe
Chocolate Babe

Broj poruka : 5122
Godina : 29

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Eterea Sun 18 Aug 2013 - 12:40

Beautiful Dangerous wrote:
Eterea wrote:
StarLight wrote:
Eterea wrote:Lilit - Crni Mesec... ima veze sa astrologijom takodje.

citala sam Bibliju, i mozda ce te me osudjivati zbog ovoga sto cu sad reci, ali to je zivo sranje!!!Pro
...!
Slazem se sa tobom! Verujem u Boga, ali ne i u ono sto nam propoveda crkva, a pogotovo ne Bilbija, zato sto je nju pisao covek. U crkvi, na primer, ima zenska i muska strana - cemu to? Zatim su tu i Otac, Sin i Sveti Duh. Zasto otac i sin? Znam da zvuci glupo, ali sto ne majka i sin? Zasto Bog mora da ima pol uopste? Cinjenica je da su zene kroz istoriju bile omalovazavane i podcinjene muskarcima, a tako je, nazalost, i danas u mnogim delovima sveta. Takodje je i cinjenica da je sama religija kroz istoriju bila sredstvo za manipulaciju ljudi, pa je nasa tako prilagodjena tom vremenu gde su zene bile bukvalno sluge.

Konacno neko ko razume! Zasto?! Po cemu su to oni bolji od zena?! Cemu uopste takva podela?!
Kao ,,OTAC GLAVA KUCE,, ma kako da ne!!! Zasto bi mi bile icije sluge?! Zasto bi bile podredjene?!
Nekada su postojali jezici koji nisu imali podelu na polove... Mislim da je negde u Aziji ostalo jos neko pleme sa takvim jezikom....
Imam tako puno toga da kazem na ovu temu, ali ne umem to da srocim.... :/
Dodjavola, CEMU TO UOPSTE?!!
Ja mislim da ste malo preterale. Kroz istoriju je postojao i matrijarhat koji se je opstajao poprilicno dugo,i od pocetka saznanja porodice i ostalih pojmova. Pritom,te islamske zemlje i nisu sve tako stroge. Sve vise su liberalnije,i to je ipak pitanje vaspitanja i vere,koja je velikim delom i njihova odluka. Islam je takva vera,u kojoj nije u pitanju Biblija vec Kuran,koji nije isti,tako da je bezveze sad porediti citanje Biblije. A meni je sasvim normalno sto je otac glava kuce,jer se tu uzima fizicka snaga najpre,nekako mi je logicno da on stiti decu i zenu,a ne zena. Pogledajte neke stvari i iz drugog ugla,ne kazem da nije tako,znamo svi da ravnopravnosti izmedju polova nema,samo ne vidim cemu toliko stroga osuda.
Hah..... Nisam napravila to poredjenje! Procitala sam i Kuran, i ako uzmes tu knjigu i samo je prelistas bice ti jasno da je svaka rec u toj knjizi upucena muskom rodu.
Pa da... matrijarhat je postojao negde nekad kroz istoriju... postoji i sad, ali to je retkost...
Pricas o fizickoj snazi?! Pa dal je moguce........?! To sto su muskarci misicaviji je rezultat neke kulture... Ustvari i zene mogu da postignu tu kolicinu misica i snage, ali iz ociglednih razloga to nije tako.
Pa nisu sve islamske zemlje ,,tako stroge,,....... I cekaj sad, zar treba da mi bude uteha sto negde ima gore?!
Ali nije stvar o tome... NE ZELIM MATRIJARHAT, VEC JEDNAKOST!!!
Eterea
Eterea
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 55
Godina : 25

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Eterea Sun 18 Aug 2013 - 12:54

I da, izvinite zbog mnogo gramatickih gresaka... Mnogo zurim dok pisem.
Eterea
Eterea
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 55
Godina : 25

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Polly Samson Sun 8 Sep 2013 - 1:12

gotivna mi je sama priča o Lilith, kako je bila prva Adamova žena koja je kao i on stvorena od zemlje, ali je odbijala da mu se potčinjava i čini mi se da sam pročitala kao dok su imali sex, ona je bila gore, i pojma nemam šta se onda desilo, uglavnom, ona je otišla xD Onda je "Bog" stvorio Evu od Adamovog rebra, misleći da će mu tako biti potčinjenija. Haha
Interesantno mi je to. Ali nije to nešto u šta bih mogla da verujem.
Polly Samson
Polly Samson
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Mesečarka
Broj poruka : 8397
Godina : 28
Location : Proleće

Back to top Go down

Lilit/Lilith  Empty Re: Lilit/Lilith

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum