Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Josipa Lisac

+2
Aurora
MoonGirl
6 posters

Go down

Josipa Lisac  Empty Josipa Lisac

Post by MoonGirl Sun 15 Jul 2012 - 23:11

Josipa Lisac  Promo-grad-josipalisac01

Josipa Lisac je hrvatska pevačica, rođena 14. februara 1950.
Karijeru je počela u dečijem horu 1961. pevajući klasičnu i sakralnu muziku. 1967. postaje član rok-grupe O'Hara, koju napušta naredne godine i prelazi u Zlatne akorde. Sviraju po festivalima, koncertima, igrankama, šire interes za novu vrstu muzike - neobuzdanu i punu mladalačkog zanosa. Snimaju i singl-album sa četiri pesme.
1968. godine započinje solo karijeru pevajući pesmu Arsena Dedića: Što me čini sretnom. U narednih nekoliko godina stvara pesme: Oluja (1970), Kapetane moj (1970), Život moj (1970), I teče, teče vrijeme (1970)...
Snima dve sevdalinke: Omer-beže (1974.) i Niz polje idi babo, Sejmeni (1974.). Najveći uspeh beleži snimanjem svog prvog LP albuma Dnevnik jedne ljubavi (1973), za koji je muziku komponovao njen životni saputnik i preteča roka u SFRJ - Karlo Metikoš. Većina kritičara i muzičara, kao i publika, se slažu u oceni da je reč o jednom od najboljih albuma snimljenih na ovim prostorima. Dnevnik jedne ljubavi od tada nosi titulu prvog konceptualnog dela u domenu popularne i rok muzike.
Posle njegovog uspeha, dve godine sprema ulogu devojke Jane u prvoj jugoslovenskoj rok-operi Gubec-beg, inspirisanoj romanom Seljačka buna Augusta Šenoe. Libreto je pisao Ivica Krajač, a operu je komponovao Karlo Metikoš. Premijeru je doživela 1975. i igrana je nekoliko narednih godina širom SFRJ.
Sredinom sedamdesetih uspešno eksperimentiše u džez muzici sa čuvenim Boškom Petrovićem na albumu B.P. convention and all stars (1976).
Krajem sedamdesetih odlazi u Ameriku gde radi album Made in U.S.A (1979). Tokom osamdesetih snima veliki broj albuma, a muzički je sve više bliža popu: Hir, hir, hir (1980), Lisica (1982), Hoću samo tebe (1983), Boginja (1987)... Drži veliki broj koncerata gde do izražaja dolazi sav njen kreativni dar. Avangardne frizure i odeća, zajedno sa snažnim muzičkim izrazom, čine njene nastupe unikatnima.
Posle Karlove smrti 1992. nastavlja sa eksperimentima. Snima album duhovne muzike Čestit Božić i na koncertima pravi obrade starih hitova dajući im novi izraz. Poslednji album snima na samom pragu trećeg milenijuma, Život (2000). Igrala je u dva američka filma i u dve avangardne predstave.
MoonGirl
MoonGirl
Powerful Girl
Powerful Girl

bič pliz
Broj poruka : 3319
Godina : 30

Back to top Go down

Josipa Lisac  Empty Re: Josipa Lisac

Post by Aurora Mon 16 Jul 2012 - 10:53

Magla, Danas sam luda, Gde Dunav ljubi nebo su mi omiljene mada je retko slusam i ne znam mnogo pesama.
Ima interesantan glas i stil.
Volim je i postujem. xD
Aurora
Aurora
Admin
Admin

Broj poruka : 20870
Godina : 29
Location : Tamo-'vamo

http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/

Back to top Go down

Josipa Lisac  Empty Re: Josipa Lisac

Post by Praslin<3 Mon 16 Jul 2012 - 23:47

Maglu obožavam. Predivna pjesma.
Žena ima mnogo dobar glas :)
Praslin<3
Praslin<3
Kate Beckett
Kate Beckett

I don`t wanna waste another day, stuck in the shadow of my mistakes!
Broj poruka : 7273
Godina : 27
Location : U Novom Sadu, na Dunavu..

Back to top Go down

Josipa Lisac  Empty Re: Josipa Lisac

Post by Queeny Tue 17 Jul 2012 - 18:56

Jako dobar glas.Znam samo maglu,nekako specificna pesma.
Queeny
Queeny
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Broj poruka : 14753
Godina : 26
Location : Prague

Back to top Go down

Josipa Lisac  Empty Re: Josipa Lisac

Post by Half as pretty Wed 19 Sep 2012 - 13:17

Ima divan glas.Najvise volim Gdje Dunav ljubi nebo i Magla
Half as pretty
Half as pretty
Dreamy Girl
Dreamy Girl

Love without looking
Broj poruka : 1428
Godina : 27

Back to top Go down

Josipa Lisac  Empty Re: Josipa Lisac

Post by Dvojki.<3 Wed 3 Oct 2012 - 15:38

Volim da je slušam, ima fantastičan glas.
Hoću samo tebe mi je najlepša. :)
Dvojki.<3
Dvojki.<3
Admin
Admin

Broj poruka : 17043
Godina : 28
Location : Nowhere.

http://svanaopachke.tumblr.com/

Back to top Go down

Josipa Lisac  Empty Re: Josipa Lisac

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum