Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

James Dean

3 posters

Go down

James Dean Empty James Dean

Post by Ariel Fri 7 Dec 2012 - 20:01

James Dean 165895_10151731969625055_2071630219_n_large


Džejms Bajron Din (eng. James Byron Dean) (Marion, 8. februara 1931. - Šolam, 30. septembra 1955.) je američki filmski glumac. Za samo nešto više od godinu dana i sa samo tri snimljena filma ("East of Eden", "Rebel Without a Cause" i "Giant") dostigao je svetsku slavu i postao simbol nemirnih i nezadovoljnih generacija američke omladine s kraja pedesetih godina XX veka. I danas, pedeset godina posle smrti, njegov lik predstavlja svojevrsnu kulturnu ikonu, oličenje buntovnika, autsajdera i usamljenika i ima veliki broj obožavaoca širom sveta.

Po završetku snimanja filma Div, 30. septembra 1955. godine Džejms Din kreće na trke u Salinasu i gine u saobraćajnoj nesreći u svojoj dvadeset četvrtoj godini
Ariel
Ariel
Glamour Girl
Glamour Girl

Broj poruka : 2535
Godina : 29
Location : Santa Monica ^_^

Back to top Go down

James Dean Empty Re: James Dean

Post by Fallen Like The Sky. Fri 7 Dec 2012 - 21:28

I Istočno od raja i Buntovnika bez razloga sam gledala kad sam bila dosta mlađa, tako da ih se ne sećam preterano, ali nikad nisam imala potrebu da uzdižem u nebesa neke glumce samo zato što su legende iako nemam neko posebno mišljenje o njima.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

James Dean Empty Re: James Dean

Post by Aurora Fri 7 Dec 2012 - 23:26

Gledala sam dokumentarac o njemu ali nisam nijedan njegov film i nakon toga sam rekla da cu da odgledam njegove filmove da vidim zasto se i dalje tako prica o njemu i zaboravim da covek uopste postoji.
xD
Aurora
Aurora
Admin
Admin

Broj poruka : 20870
Godina : 29
Location : Tamo-'vamo

http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/

Back to top Go down

James Dean Empty Re: James Dean

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum