Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dustin Hoffman

3 posters

Go down

Dustin Hoffman Empty Dustin Hoffman

Post by Fallen Like The Sky. Sat 8 Dec 2012 - 19:10

Dustin Hoffman Tumblr_lw4bp9rFKm1qf7r5lo1_1280_large

Hofman je rođen 8. avgusta 1937. godine u Los Anđelesu (Kalifornija), od jevrejskoameričkih roditelja Harija Hofmana i Lilijan Gold. Majka mu je dala ime po glumcu iz nemih filmova Dastinu Farnumu (Dustin Farnum). Nakon što je završio Los Angeles High School, pohađa losanđeloski Konzervatorijum sa namerom da bude pijanista. Posle toga išao je na koledž „Santa Monika“, ali propada zbog veoma loših ocena. Kasnije upisuje časove glume i počinje da se bavi glumom. Njegov prvi film je bio The Tiger Makes Out (1967), a u istoj toj godini igra u filmu Diplomac za koga je nominovan za Oskara. Kasnije su usledili mnogi filmovi kao što su: Ponoćni kauboj (1969), Leptir (1973), Kramer protiv Kramera (za koga dobija svog prvog Oskara 1979. godine), Tutsi (1982) i Kišni čovek (1988) za koga dobija svog drugog Oskara kao najbolji glavni glumac.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Dustin Hoffman Empty Re: Dustin Hoffman

Post by *~tamarchelo~* Thu 24 Jan 2013 - 16:46

Što li sam ja pomislila na momka iz Perks of being a wallflower kad sam pročitala ovo ime? xD
avatar
*~tamarchelo~*
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 336
Godina : 26
Location : Crna Gora

Back to top Go down

Dustin Hoffman Empty Re: Dustin Hoffman

Post by Ariel Sat 2 Feb 2013 - 16:18

Jedan od najboljih glumaca. :)
Ariel
Ariel
Glamour Girl
Glamour Girl

Broj poruka : 2535
Godina : 29
Location : Santa Monica ^_^

Back to top Go down

Dustin Hoffman Empty Re: Dustin Hoffman

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum