Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Islam

+21
Praslin<3
Dia.♥
Gossip Girl.
Suzana
Ejmili
Riverside
Little Alien
LostSoul
Dvojki.<3
MoonGirl
Kate.Fenett
...Mi.Mi...
Superstar
Wendy
Euphoria
Daenerys Targaryen
Jackie
Scarlett O'hara
p!nky pr!ncess
Aurora
Aneta Netty
25 posters

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Islam - Page 2 Empty Islam

Post by Aneta Netty Tue 2 Jun 2009 - 16:28

First topic message reminder :

Ислам (арап. إسلام) је монотеистичка аврамска религија која потиче од учења исламског пророка Мухамеда из 7. века. Заснива се на вери у једног Бога (арапски: Алах), изабраност Мухамеда за божијег посланика, предодређеност људске судбине, награду за добра дела и казну за лоша, судњи дан и васкрсење мртвих. Постулати ислама објављени су у Курану, светој књизи ислама. Куран је писан на арапском језику и садржи 114 сура (поглавља). Куран је збирка откровења које је од Бога, а преко анђела Гаврила (арап: мелека Џибрила), у пустињској пећини примио Мухамед.
Следбеници ислама се називају муслимани, "они који се потчињавају" Божјој вољи[1]. У свету има између једне и 1,8 милијарди муслимана, што чини ислам другом највећом религијом после хришћанства[2]. Основне обавезе сваког муслимана су вера у једног Бога (Алаха) и Мухамеда као његовог посланика, молитва пет пута дневно, пост у месецу рамазану, давање милостиње и хаџилук (ходочашће у Меку) бар једном у животу. Готово сви муслимани припадају једној од две главне исламске струје: сунитима (85%) или шиитима (15%). Ислам је преовлађујућа религија на Средњем истоку, као и многим државама Африке и Азије. Муслиманске заједнице постоје такође у Србији и земљама Балкана
Aneta Netty
Aneta Netty
Cherry Babe
Cherry Babe

Broj poruka : 2432
Godina : 28
Location : u svetu ljubavi i mashte

Back to top Go down


Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by MoonGirl Tue 16 Aug 2011 - 14:51

jako mi je zanimljiva ta vera... xD
MoonGirl
MoonGirl
Powerful Girl
Powerful Girl

bič pliz
Broj poruka : 3319
Godina : 30

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Dvojki.<3 Sat 20 Aug 2011 - 2:38

*Kaććć* wrote:Zanima me da li sve muslimanke moraju poštovati ovo pravilo?
Kako u kojoj drzavi, po svemu sudeci.
Ne znam, meni je prilicno glupo sto moraju da se pokrivaju i sto muzevi mogu da imaju po vise zena.
A mi smo se toliko borile za jednakost medju polovima. -.-
Dvojki.<3
Dvojki.<3
Admin
Admin

Broj poruka : 17043
Godina : 28
Location : Nowhere.

http://svanaopachke.tumblr.com/

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by LostSoul Sat 20 Aug 2011 - 4:46

Glupo mi je sve ovo. Bog je jedan. Ne moze biti vise "svemogucih". Ne razumem zasto uopste ima vise vera.

A mislim da to (te marame i sve ostalo) nose samo one koje to zele ili moraju (u zavisnosti od njihove porodice). Meni je to potpuno glupo. Aj, to sto imaju vise zena muzeve, za to me briga (u vecini slucajeva i u "normalnim" brakovima muskarac je sa vise od jedne zene, tako da je to na neki nacin isto), nego je glupo da zena treba tj. mora da bude prekrivena cela i negde sam procitala da muskarce ne smeju da pogledaju u oci (sem svog muza). Po meni je to glupo. Ustvari, ne glupo, nego bolesno.
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Aurora Sat 20 Aug 2011 - 19:12

Ne poznajem previse religiju, ali neke stvari su mi neprihvatljive jer sam odrasla na drugaciji nacin.
Npr. Bila je situacija da je muz nakon nekoliko godina braka pogledao zenu ispod njene marame jer nije mogao da izdrzi a da joj ne vidi lice i ona je trazila razvod jer je 'ukaljao njenu cast' ili sta god O_o
To je sve do odrastanja i okoline, vecini njih je to normalno

Ali kada sam na tv-u cula (pre par godina - mislim da je u pitanju jedna od onih ekstremnih muslimanskih drzava) da je zena usla sa muzevljevim drugovima u auto da je odvezu do njega i oni je silovali (bolesno u svakom slucaju) i oni ih tuze i jos i zena bude osudjena na dosta sati bicevanja (O_o) zato sto je usla u vozilo sa muskarcima a tu nije bio njen muz. Svasta


Nemam neko posebno misljenje o islamu osim sto zazirem od ekstremista. Svi smo mi ljudi i treba da zivimo slobodno a ne da se ogranicavamo bolesnim 'pravilima' shvacenih na pogresan nacin.
Aurora
Aurora
Admin
Admin

Broj poruka : 20870
Godina : 29
Location : Tamo-'vamo

http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Scarlett O'hara Sun 21 Aug 2011 - 0:05

Mislim da je za njih svinja prljava životinja ili tako nešto, pa ne smiju da je jedu...
Što se marama tiče one kao moraju da ih nose da ih drugi muškarci ne bi gledali, jer je po njihovoj vjeri grijeh gledati tuđe žene itd...
Nisam baš 100% sigurna u ovo, ali mislim da je tako...
Scarlett O'hara
Scarlett O'hara
Admin
Admin

Ja ću imati tebe i ti ćeš imati mene odavde pa do vječnosti, zauvijek, bez početka i bez kraja.
Broj poruka : 8922
Godina : 32
Location : tamo gdje je sve po mom....

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by LostSoul Sun 21 Aug 2011 - 4:20

Scarlett O'hara wrote:Mislim da je za njih svinja prljava životinja ili tako nešto, pa ne smiju da je jedu...
Što se marama tiče one kao moraju da ih nose da ih drugi muškarci ne bi gledali, jer je po njihovoj vjeri grijeh gledati tuđe žene itd...
Nisam baš 100% sigurna u ovo, ali mislim da je tako...

Mislim da je njima svinja sveta zivotinja, valjda.. xD

Po meni je ta religija cist prikaz koliko ljudi ne postuju zene. Mislim da neko pogleda sve te "zakone" videce da je zena uvek nekako uskracena, ostecena.
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Dvojki.<3 Sun 21 Aug 2011 - 4:55

Aurora wrote:

Ali kada sam na tv-u cula (pre par godina - mislim da je u pitanju jedna od onih ekstremnih muslimanskih drzava) da je zena usla sa muzevljevim drugovima u auto da je odvezu do njega i oni je silovali (bolesno u svakom slucaju) i oni ih tuze i jos i zena bude osudjena na dosta sati bicevanja (O_o) zato sto je usla u vozilo sa muskarcima a tu nije bio njen muz. Svasta


To me najvise nervira u njihovoj relgiji!
Zene su previse potcenje. Muskarac moze da radi sta hoce, zena ako pogleda nekoga dobija batine, ako bude sa nekim muskarcem bez svog muza, kazne je. Mada, valjda sve zavisi od osobe sa kojom je u braku.
Nerviraju me ti ugovoreni brakovi, to sto im je predoredjeno sa kim ce da budu, to sto su devojcice, ako su recimo siromasne slane da se udaju kao bas mlade.
Al' opet, glupo je bilo ono pre par godina, kad su Francuzi zabranili muslimankama da se prekrivaju marama, sta, da imaju neke O.o muzeve, oni ih ne bi pustali za izlaze iz kuce? -.-
Il' opet, on nju recimo bije nenormalno, ona ode da ga prijavi, ponovo ce ona biti kaznjena zato sto je izasla bez njega?! -.-"
Mislim, valjda vise nisu toliko rigorozni, ipak je XXI vek.

Ako je u Avganistanu zaista bilo onako, kako je opisano u knjizi "Hiljadu cudesnih Sunaca" svaka njima cast. Ja znam da bih ja poludela.

Anche97 wrote:(u vecini slucajeva i u "normalnim" brakovima muskarac je sa vise od jedne zene
Ne, nije isto. Zato sto je tom muskarcu to ljubavnica, i on se vidja sa njom, bez znanja zene.
A ovde svi zive u jednoj kuci, imas zenu br. 1, zenu br 2.... sa svakom imas decu.
Mislim, gupo je, zamisli kako se te zene bedno osecaju kad shvate da im je zamena nadjena + moraju da budu sa njom u istoj kuci, i da se vidjaju svaki dan, jer nemaju nigde drugde.
Dvojki.<3
Dvojki.<3
Admin
Admin

Broj poruka : 17043
Godina : 28
Location : Nowhere.

http://svanaopachke.tumblr.com/

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Scarlett O'hara Sun 21 Aug 2011 - 12:17

Sad sam pitala mamu, nije im svinja sveta životinja, kao što je krava budistima... Već postoji neka priča, al' ne zna ni ona tačno... Msm da je ipak nešto zato što misle da je loša... :D
Scarlett O'hara
Scarlett O'hara
Admin
Admin

Ja ću imati tebe i ti ćeš imati mene odavde pa do vječnosti, zauvijek, bez početka i bez kraja.
Broj poruka : 8922
Godina : 32
Location : tamo gdje je sve po mom....

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Little Alien Wed 26 Oct 2011 - 23:44

Ja mislim da znam to za svinju, mislim barem sto sam ja cula. Islam je nastao na Arapskom poluostrvu a tu su velike vrucine i ljudi zato nisu jeli svinje jer je to inace 'teska' hrana, i ne jede se na velikim vrucinama. I sad, kako se Islam sirio sa Arapskog pol. tako su se sirili i ti njihovi obicaji, a medju njima i taj za svinju. Hahahaha, znam da zvuci pomalo glupo, ali po meni je i pomalo realno.
E sad, moje misljenje o Islamu. Ok religija, zasniva se na istoj stvari kao i skoro sve druge religije. Jedino sto me nervira to sto ste vec naveli gore, da su kod njih zene potlacene. Pogotovo kod onih ekstremnih muslimana, uzas.
Little Alien
Little Alien
Candy Girl
Candy Girl

Islam - Page 2 Math_Stamp_by_RedBloodyRose
Broj poruka : 157
Godina : 27
Location : London *_*

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Riverside Thu 27 Oct 2011 - 0:13

Svinjsko meso se i mnogo kvarilo pa zbog toga.
Inace islam kao islam je ok.Mislim svaka vjera je slicna i koliko god se nama cinilo da je ona daleka ona je nenormalno bliska nama.Smatram da je islam samo nastao od drugih vjera i da nije cista vjera kao ni moja.Jedina vjera za koju ja smatram da je cista jeste jevrejstvo.
Riverside
Riverside
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 271
Godina : 28
Location : Bosna i Hercegovina

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Daenerys Targaryen Thu 27 Oct 2011 - 11:38

Ne jedu svinjetinu zato što u Kuranu piše da je svinja prljava životinja, i trebaju da je izbjegavaju.

Isto piše u Bibliji, samo što je nas briga :-D

Svinja je jedna od najprljavijih životinja, koja se valja u svom izmetu, koja je puna parazita i veliki je prenosnik bolesti. Ko je ne jede, srećan je.

Eto zašto muslimani ne jedu svinjetinu :-)

Islamska vjera ko vjera mi je ok, samo ne volim njihove običaje :-D A i post im je čudan, svaka čast onome ko izdrži da ne jede ni da pije ništa 12 sati :-D
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Aurora Thu 27 Oct 2011 - 16:58

Little Alien wrote:Islam je nastao na Arapskom poluostrvu a tu su velike vrucine i ljudi zato nisu jeli svinje jer je to inace 'teska' hrana, i ne jede se na velikim vrucinama. I sad, kako se Islam sirio sa Arapskog pol. tako su se sirili i ti njihovi obicaji, a medju njima i taj za svinju.

Citala sam o ovome i jeste istina jer tada i mnogo lose utice na organizam pa nije ni cudo sto je smatraju 'prljavom' zivotinjom.

Ne postuju ni svi muslimani to, evo ovi iz moje okoline se razbijaju od svinjetine xD . Ali kada odu kod roditelja koji su matori k'o kuran/biblija xDD ne pominju im kako jedu svinjetinu jer oni mnogo drze do tih stvari kao i vecina pravoslavnih baba/deda.
lol
Jednostavno, zavisi od okoline, uticaja porodice pa i samog coveka.

Ja se ne odricem svinjetine ni za sta na svetu xD
Aurora
Aurora
Admin
Admin

Broj poruka : 20870
Godina : 29
Location : Tamo-'vamo

http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Ejmili Thu 27 Oct 2011 - 21:37

Pa po islamu je zabranjeno sve što šteti našem organizmu, negdje sam čitala da svinjsko meso i mast loše utiču na organizam, ja mislim radi masnoće jer to loše utiče na srce. al' nisam sigurna. Baš kao što alkohol loše djeluje na jetru, pa je zabranjen, kao i pušenje koje uništava pluća. Ali ovisnost je ovisnost... Jednom kad se navučeš teško je prekinut. -.-
Uglavnom, za žene, ja sam muslimanka i usto sam i feministkinja. :r
Po islamu je znači dozvoljeno imati više žena, ali tamo u S. arabiji, srećom nije kod nas, nekako se ni ja ne slažem sa tim, dok je kod nas u Evropi bigamija zabranjena. :D Ali žene imaju vrhunska prava što se islama tiče, predug mi je post pa neću smarat dalje. xD
Ejmili
Ejmili
Candy Girl
Candy Girl

Let&#39;s pretend that airplanes in the night sky were shoting stars. :r
Broj poruka : 98
Godina : 28
Location : Los Angeles :r

https://www.facebook.com/ejmilii

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Suzana Thu 27 Oct 2011 - 21:56

Pa, religija k'o i svaka druga, I think, a sada, sto se ljudskih prava i tako to u nekim muslimanskim zemljama tice, mislim da nije za to kriva religija, vec ljudi koji je sprovode, i ne znam ni ja sta jos.
Suzana
Suzana
Moderator
Moderator

Islam - Page 2 Turn_It_Louder_by_JPIshiro
Broj poruka : 6686
Godina : 26

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Little Alien Thu 27 Oct 2011 - 22:39

Ejmili wrote: usto sam i feministkinja. :r

Znam da nema veze sa temom, ali morala sam xD. Vec mi se svidjas zbog ovoga :D
Little Alien
Little Alien
Candy Girl
Candy Girl

Islam - Page 2 Math_Stamp_by_RedBloodyRose
Broj poruka : 157
Godina : 27
Location : London *_*

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Ejmili Fri 28 Oct 2011 - 10:53

Little Alien wrote:

Znam da nema veze sa temom, ali morala sam xD. Vec mi se svidjas zbog ovoga :D

Drago mi je, pogađam i ti si garant. xD
Nego eto, ako vas interesuje šta u vezi islama, slobodno me pitajte. :D
Ejmili
Ejmili
Candy Girl
Candy Girl

Let&#39;s pretend that airplanes in the night sky were shoting stars. :r
Broj poruka : 98
Godina : 28
Location : Los Angeles :r

https://www.facebook.com/ejmilii

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Gossip Girl. Fri 4 Nov 2011 - 19:24

To za post ramazan mi se ne svidja xD ne bi ja izdrzalaa!!! :p
Gossip Girl.
Gossip Girl.
Special Snowflake
Special Snowflake

Islam - Page 2 Tumblr_inline_mgd6qgfAoc1rsnpia
Broj poruka : 8665
Godina : 27

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Dia.♥ Sat 5 Nov 2011 - 10:40

Ejmili wrote:
Little Alien wrote:

Znam da nema veze sa temom, ali morala sam xD. Vec mi se svidjas zbog ovoga :D

Drago mi je, pogađam i ti si garant. xD
Nego eto, ako vas interesuje šta u vezi islama, slobodno me pitajte. :D

Šta znači to na f ? :) Meni ispričaj sve što ti znaš ili šta već :) Baš me nešto zanima,ne znam zašto. :D

Inače sam hrišćanka, ili pravoslavka ali mi se mnogo sviđaju islamski običaju. :D
Dia.♥
Dia.♥
Modern Lady
Modern Lady

Ii da se ljubimoo. :)
Broj poruka : 6099
Godina : 28

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Praslin<3 Sat 5 Nov 2011 - 12:59

Dia♥ wrote:

Šta znači to na f ? :)

Feministi - Ljudi koji se zalažu za ravnopravnost između žena i muškaraca.
Praslin<3
Praslin<3
Kate Beckett
Kate Beckett

I don`t wanna waste another day, stuck in the shadow of my mistakes!
Broj poruka : 7273
Godina : 27
Location : U Novom Sadu, na Dunavu..

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Dia.♥ Sat 5 Nov 2011 - 13:06

Hvala. :D Obično ne znam nešto što me ne zanima :D
Dia.♥
Dia.♥
Modern Lady
Modern Lady

Ii da se ljubimoo. :)
Broj poruka : 6099
Godina : 28

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Carrie <3 Fri 18 Nov 2011 - 23:28

U sustini su Islam i Hriscanstvo slicni i iako ima nekih razlika,obe propovedaju mir,ljubav i tako to xD Sto se tice polozaja zena,po Kuranu one imaju svoja prava i zabranjeno je ''izivljavanje'' nad njima,ali kao sto vec neko iznad rece-nije kriva vera nego oni koji je sprovode i pogresno tumace
Carrie <3
Carrie <3
Glamour Girl
Glamour Girl

Broj poruka : 2988
Godina : 28
Location : tamo gde su jutra snena i nebo kao svila <3

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by MoonGirl Thu 2 Feb 2012 - 0:45

Gledala sam skoro neki dokumentarac gde su govorili o Islamu baš :S I govorili su kako je...jaoj,moguće da sam pogrešno zapamtila...ali da je većina Kurana na nekom starom jeziku,i da su onda prevodioci...svaki je prevodio kako želi,a ljudi verovali,i onda ispada sve i svašta :S
Jaoj,tupa sam ne mogu svega sad da se setim :S
Da,i za AL KAIDU su pominjali isto...za one džihade itd...da to nije po Kuranu tako,već da su izvlačili reči iz konteksta...
ALi ono,ako je čovek podlac i budala...izvlače reči iz konteksta i što se Biblije tiče :S
Niko normalan ne bi samo zbog vere činio grozote :S
Jaoj,opet mi se čita Carrie :S
MoonGirl
MoonGirl
Powerful Girl
Powerful Girl

bič pliz
Broj poruka : 3319
Godina : 30

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by popka bebic ^__^ Wed 30 May 2012 - 12:02

MoonGirl wrote:
Da,i za AL KAIDU su pominjali isto...za one džihade itd...da to nije po Kuranu tako,već da su izvlačili reči iz konteksta...
ALi ono,ako je čovek podlac i budala...izvlače reči iz konteksta i što se Biblije tiče :S
Niko normalan ne bi samo zbog vere činio grozote :S
I ja mislim da im je to bio samo izgovor za ratovanje i da bi ljudima dali...hmmm neki cilj,kao nesto sveto za sta se vredi boriti.Ne verujem da Bog u bilo kojoj veri govori ubijajte,koljite itd. one koji ne veruju u ono u sta vi verujete.
popka bebic ^__^
popka bebic ^__^
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Moje srce s&#39; tobom igra u ritmu ni na na na :)
Broj poruka : 11424
Location : Tamo gde zelim. Samo zatvorim oci i tu sam.

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by *~tamarchelo~* Fri 10 Aug 2012 - 21:54

Bila sam u džamiji u mom gradu i Islam mi djeluje kao jako lijepa religija, mada mi vehabije nisu tako privlačni.
avatar
*~tamarchelo~*
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 336
Godina : 26
Location : Crna Gora

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Kikica♥ Thu 10 Jan 2013 - 22:26

Vera k'o vera.
Kikica♥
Kikica♥
Sweet Girl
Sweet Girl

Broj poruka : 337
Godina : 25
Location : Tri metra iznad neba <3

Back to top Go down

Islam - Page 2 Empty Re: Islam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 2 of 2 Previous  1, 2

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum