Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

The Rolling Stones

5 posters

Go down

The Rolling Stones Empty The Rolling Stones

Post by Emily the strange Wed 9 Jan 2013 - 17:06

The Rolling Stones 25q6p7r


Rolingstonsi, takođe popularno zvani i Stonsi (engl. The Rolling Stones; rolling stone - u bukvalnom prevodu "kotrljajuće kamenje") su engleska rok grupa. Bend je nastao 1962. godine u Londonu, a ostao je aktivan do danas. Kao i većina ranih britanskih rok grupa, oni su bili pod uticajem drugih britanskih i američkih muzičkih pravaca, posebno električnog bluza i ranog rokenrola. Neki članovi (posebno bubnjar Čarli Vots) su takođe bili pod uticajem američkog džeza. Polovinom šezdesetih, Rolingstonsi su spojili ove uticaja u sebi svojstven gitarski zvuk koji je afirmisan kao prototip bluz roka. Po popularnosti odmah iza Bitlsa, Stonsi su imali imidž pobunjenika i "loših momaka", koji im je pomogao u preobražaju od energične i moderne bluz grupe do jednog od najvećih i najuticajnijih rok grupa na svetu. Do kraja šezdesetih, Rolingstonsi su izdali veliki broj ploča, od kojih je svaka pokazivala brzinu muzičkog razvoja. Do danas je ptodato 200 miliona kopija njihovih ploča. Njihova muzika se nikad nije daleko udaljila od bluza, a od 1969. su se trijumfalno vratili hard roku zasnovanom na bluzu, krenuvši na američku turneju na kojoj su označeni kao ”najveći rokenrol bend na svetu”. Njihove pesme (I Can't Get No) Satisfaction, Jumpin' Jack Flash, Brown Sugar i Start Me Up smatraju se svojevrsnim himnama rokenrola.

Ako tema postoji izvinjavam se, ja je nisam pronasla :)
Emily the strange
Emily the strange
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Broj poruka : 16457
Godina : 29

Back to top Go down

The Rolling Stones Empty Re: The Rolling Stones

Post by Ariel Sat 2 Feb 2013 - 16:34

Znam samo Satisfaction i Angie, ne slušam ih baš. Odvojiću jednom ceo dan, samo za njihove pesme čim budem mogla. xD
Ariel
Ariel
Glamour Girl
Glamour Girl

Broj poruka : 2535
Godina : 29
Location : Santa Monica ^_^

Back to top Go down

The Rolling Stones Empty Re: The Rolling Stones

Post by Aurora Sun 3 Feb 2013 - 11:43

Ne znam zasto ih nikada nisam slusala, valjda zato sto ih moji nisu slusali a ove stare grupe sam 'nasledila' od njih.
Angie obozavam, mogu uvek da je slusam :3
Aurora
Aurora
Admin
Admin

Broj poruka : 20870
Godina : 29
Location : Tamo-'vamo

http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/

Back to top Go down

The Rolling Stones Empty Re: The Rolling Stones

Post by Polly Samson Sun 3 Feb 2013 - 22:02

Nije da ih slušam, ali znam većinu pesama ili od roditelja ili sa radia i tako tih stvari.
Angie obozavam, mogu uvek da je slusam :3
Polly Samson
Polly Samson
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Mesečarka
Broj poruka : 8397
Godina : 28
Location : Proleće

Back to top Go down

The Rolling Stones Empty Re: The Rolling Stones

Post by Daenerys Targaryen Wed 28 Aug 2013 - 15:57

Slušam ih ponekad, volim :3

Angie i Sympathy for the Devil su mi omiljene :D
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

The Rolling Stones Empty Re: The Rolling Stones

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum