Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Christina Ricci

4 posters

Go down

Christina Ricci Empty Christina Ricci

Post by MoonGirl Mon 22 Apr 2013 - 22:50

Christina Ricci Christina_ricci_1920_1200_mar032010
12 Februar 1980, Santa Monica, California, USA

Mlada glumica Kristina Riči (Christina Ricci) stekla je veliku slavu za veoma kratko vreme, jer je imala veliku mogućnost transformacije. Naime, sa lakoćom je mogla da se transformiše iz jedne uloge u drugu. Debitovala je 1990. godine u filmu "Sirene" ("Mermaids"). Otac joj je bio advokat, a majka model. Bila je najmlađe, četvrto, dete u porodici.

Rođena je u Santa Moniki 12. februara 1980. godine. Odmah po preseljenju svoje porodice u Njujork, Kristina se, zahvaljujući svojoj majci modelu, pojavljuje u nekoliko reklama, a odmah zatim usledila je ponuda za ulogu u filmu "Sirene", u kome igra pored Šer i Vinone Rajder.

Iste godine započela je snimanje uloge morbidne Srede u čuvenom filmu "Porodica Adams". Uloga u tom filmu pomogla joj je da pronađe svoj omiljeni stil glume.

Odmah zatim ova mlada glumica pojavljuje se u nekoliko filmova, uključujući "Nekad i sad" i "Ledena oluja". Godine 1999. Ričijeva je igrala u filmu "200 cigareta", a odmah zatim publika je mogla da je vidi u filmu "Desert blue". Uloge koje je glumila bile su potpuno različite; igrala je čak i gotsku princezu Katrinu van Tasel zajedno sa Džonijem Depom (Johnny Depp) u filmu "Uspavana dolina" ("Sleepy Hollow"). Sa Depom je igrala u još dva filma - "Fear and Loathing in Las Vegas" (1998) i "The Man Who Cried" (2000), što je dodatno učvrstilo njihovo prijateljstvo.

Već 2000. godine Ričijeva tumači ulogu Sali Poter u filmu "Čovek koji je plakao"; igra mladu Jevrejku koja za vreme Drugog svetskog rata beži iz Nemačke u Pariz. U međuvremenu, dobija ulogu u čuvenoj seriji "Ali Mekbil", a odmah zatim ponudu da glumi zajedno sa Šarliz Teron u filmu "Monstrum". Kristinu Riči trenutno gledamo u bioskopima u filmu "Ukleta". U produkciji je film "The White Rose" (2005), u kome tumači lik Sofi Šol.

Filmografija:
Spoiler:

MoonGirl
MoonGirl
Powerful Girl
Powerful Girl

bič pliz
Broj poruka : 3319
Godina : 30

Back to top Go down

Christina Ricci Empty Re: Christina Ricci

Post by Fallen Like The Sky. Wed 1 May 2013 - 11:11

Volela sam je jako kad sam bila mlađa i sad mi je ok mada je dugo nisam gledala ni u čemu novom osim tipa "New York, I Love You" koji je star jedno pet godina i najveće je sranje na svetu, mada je segment s njom i Orlandom Blumom još bio i najbolji. Uglavnom ne mislim da je nešto posebno talentovana, ali je gotivim just because.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Christina Ricci Empty Re: Christina Ricci

Post by Daenerys Targaryen Wed 1 May 2013 - 14:46

Voljela sam je u Porodici Adams, a ne sjećam se da sam gledala i puno drugih filmova.
Svidjela mi se i u Sleepy Hollow, mada se meni sviđa sve u vezi tog filma tako da..
Od "novijih" filmova sam gledala samo After Life i bolje da ga nije ni snimila.
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Christina Ricci Empty Re: Christina Ricci

Post by Polly Samson Sun 2 Jun 2013 - 14:05

Volela sam se samo iz razloga što je rođena istog datuma kao i ja. :-D
Polly Samson
Polly Samson
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Mesečarka
Broj poruka : 8397
Godina : 28
Location : Proleće

Back to top Go down

Christina Ricci Empty Re: Christina Ricci

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum