Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ateizam

+45
Wicked Girl^^
Forever young ♥.
Tamara ♥
popka bebic ^__^
Sirenna *
tictac
Beautiful Dangerous
MoonGirl
dead silence.
mali loliša
SlytherinGirl
irenatuna
Angel_Of_Death
Polly Samson
His Porcelain Doll
Kitty Doesn't Care
Little Alien
DarkAngel
MissSunshine.
Riverside
Superstar
Gossip Girl.
LostSoul
Amélie.
Praslin<3
providna_duga
Anchyly
Tool
Candy
Wendy
Flower_Grown_Wild
robin.
Carrie <3
Dvojki.<3
Pandora no hako
Elleonora
Bloo
Fallen Like The Sky.
Ariel
Daenerys Targaryen
Aneta Netty
Aurora
dora_95
Scarlett O'hara
Jackie
49 posters

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Ateizam - Page 4 Empty Ateizam

Post by Jackie Sun 31 May 2009 - 16:43

First topic message reminder :

oni ne weruju u neke natprirodne sile wec da je swe prorodno stworeno i isto tako ce i nestati....i oni su mi najblizi iskreno :D
Jackie
Jackie
Powerful Girl
Powerful Girl

Broj poruka : 3046
Godina : 113
Location : chilipeppers land

Back to top Go down


Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Daenerys Targaryen Mon 5 Sep 2011 - 14:24

Ateiste su glupi ljudi xD
Al ono stvarno plitki i površni, i gledaju svijet samo očima, a ne i dušom.
(Bez uvrede ikome, naravno, ne želim da osobno uvrijedim ikoga)

Realno ako neko može da vjeruje u ništa, nekako upućuje na to da ta osoba ne razmišlja baš najbolje :-)
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Fallen Like The Sky. Mon 5 Sep 2011 - 23:47

Ne mora da znači da su glupi svi, mada mogu reći da ima dosta glupih, koji su se opredelili za to, a da prethodno nisu ni razmislili o Bogu ili bilo čemu nego prosto pokupili stavove okoline, ali to ne znači da su svi takvi, takodje ima i dosta inteligentnih koji su se za ateizam opredelili tek nakon proučavanja kako teolgije, tako i teorije revolucije itd. Tako i oni mogu za vernike reći da su glupi jer "nije logično da nas je stvorio tamo neki Bog koji sedi tamo gore i da on odlučuje o našem životu bla bla bla ostatak ateističkog klišea" ali Bog nema nikakve veze sa logikom i ne verujem da treba tražiti razumno objašnjenje za njegovo postojanje.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by providna_duga Tue 6 Sep 2011 - 11:47

Ovako nigde nećemo stići. Hajde da, kada umremo javimo jesmo li otišli u raj (ili pakao) xD
providna_duga
providna_duga
Cool Girl
Cool Girl

Yey!
Broj poruka : 619
Godina : 24
Location : Propadam kroz oblake...

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Fallen Like The Sky. Tue 6 Sep 2011 - 12:16

Pakao je na zemlji, bar tu nema o čemu da se raspravlja, ako mene pitate.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Daenerys Targaryen Tue 6 Sep 2011 - 13:31

Fallen Like The Sky. wrote:Ne mora da znači da su glupi svi, mada mogu reći da ima dosta glupih, koji su se opredelili za to, a da prethodno nisu ni razmislili o Bogu ili bilo čemu nego prosto pokupili stavove okoline, ali to ne znači da su svi takvi, takodje ima i dosta inteligentnih koji su se za ateizam opredelili tek nakon proučavanja kako teolgije, tako i teorije revolucije itd. Tako i oni mogu za vernike reći da su glupi jer "nije logično da nas je stvorio tamo neki Bog koji sedi tamo gore i da on odlučuje o našem životu bla bla bla ostatak ateističkog klišea" ali Bog nema nikakve veze sa logikom i ne verujem da treba tražiti razumno objašnjenje za njegovo postojanje.

Pa, nikada nećemo znati kako smo nastali, i nikada nećemo imati dokaze da podupremo naša razmišljanja :-)
Ali što je logično, jeste da nas je nešto stvorilo, mada je apsurdno da je to "Bog" koji bezgrešno oplodi Mariju ima sina i živi na nebesima ;-) što je reći, Crkva priča svoje, ateiste svoje i svako na svoj način razmišlja.
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Fallen Like The Sky. Tue 6 Sep 2011 - 14:44

Sa tim se vec mogu sloziti, ali ne smatram da je 1% onoga sto crkva prica istina jer ona za mene ne predstavlja niti telo Hristovo, niti zajednicu ljudi, nego samo pokusaj da se putem religije vera institucionalizuje i da se otmu pare narodu, setimo se samo indulgencije, ako crkva nije otela najvise para ljudima ja ne znam ko jeste.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Riverside Sun 23 Oct 2011 - 13:30

Ja sam ateista. :D
Riverside
Riverside
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 271
Godina : 28
Location : Bosna i Hercegovina

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by MissSunshine. Sun 23 Oct 2011 - 14:20

Ja sam Kršćanka.
Nemam ništa protiv ateista sve dok mi ne počnu srati "KAKO MOŽEŠ VJEROVATI U BOGA? ON NEPOSTOJI!" Ja njima ne namećem svoju vjeru, pa neka onda i oni meni ne nameću svoju nevjeru.
A najžešće mi je kada mi kažu "NEMA DOKAZA" Pa naravno da ih nema! Da ih ima to više ne bi bila vjera već NAUKA i bila bi samo jedna ,a ne njih na tisuće!No međutim to je vjera ,ali dokazi za nju nisu potrebni već samo vjerovati. Kada ti nekom prijatelju odaš neku tajnu ti vjeruješ da te on neće izdati, ti VJERUJEŠ NIGDJE NE PIŠE 100% PROVJERENO ODAN DO SRŽI, ALI TI MU VJERUJEŠ!! Dok recimo neka treča osoba njemu neće vjerovati i neće se u njega pouzdati.
MissSunshine.
MissSunshine.
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 67
Godina : 27

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Aurora Sun 23 Oct 2011 - 18:53

meni se isto desilo da me cura 'napadne' zato sto verujem u boga a ona je atesita O.o
iako ja to uopste nisam pomenula niti sam joj rekla da je to sto je ona ateista lose. -.-
Aurora
Aurora
Admin
Admin

Broj poruka : 20870
Godina : 29
Location : Tamo-'vamo

http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Daenerys Targaryen Sun 23 Oct 2011 - 19:03

Nema dokaza.

Ja bi je zviznula pa bi se možda opametila xD

Mi smo se inače stvorili samo od sebe, iz dlake je nastao univerzum, tu dlaku niko nije stvorio, AAAAAAAAAAAAAAAAAA. Čovječe kakvih glupih ljudi ima xD
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by DarkAngel Sun 23 Oct 2011 - 22:09

ja sam delimicni ateista.
verujem da neke natprirodne sile postoje... ali takodje mislim da je sve prirodno stvoreno.
DarkAngel
DarkAngel
Chocolate Babe
Chocolate Babe

Broj poruka : 4982
Godina : 27
Location : In the middle of nowhere.

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by LostSoul Sun 23 Oct 2011 - 22:11

Hahahaha

Moja nastavnica biologije (zena koju ne podnosim (kao ni cela skola) i sa kojom ne trebas da se kacis, ako ne nameravas da polazes godinu) je ateista. I na jednom casu je rekla "Jedna ucenica u nekoj drugoj skoli me je pitala da li verujem u Boga. Ja sam joj rekla da ne verujem, da sam ateista. Onda sam je ja pitala "Da li vidis Boga?", a ona mi je rekla "Ne.", a ja sam joj (onako "mudro") rekla "Pa kako mozes da verujes u ono sto ne mozes da vidis?".". I onda sam se ja napravila pametna, pa smo vodili raspravu oko toga.

Nemam nista protiv takvih ljudi, mislim protiv ateista, kao ni protiv pripadnika bilo koje vere. Ali nervira me kad kaze da je ateista, a slavi slavu, ili se krsti i pominje Boga (sto ona radi). Kad kazes da si nesto, onda budi dosledan tome.
LostSoul
LostSoul
Gorgeous Princess
Gorgeous Princess

Broj poruka : 4474
Godina : 27

http://lifeisfullofmemories.wordpress.com/

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Little Alien Sun 23 Oct 2011 - 23:30

Jao, prava tema za mene XD
Inace, ja sam atesta xD. Nemam nista protiv vjernika ili protiv bilo koje vjere, cak sam i 'fascinirana' njima. Gdje god na internetu nadjem neku temu o religijama ili o ateizmu ja to moram procitati. Cak sam citala i ono neko jevandjele [prijatelji mi kazu da nisam normalna O.o], a imam u planu da kada malo odrastem i proucavam religije. Ali ne zato sto vjerujem u Boga ili ista slicno, nego su mi te stvari zanimljive. E sad, cesto sam upadala u rasprave o ateizmu, sto na internetu sto u stvarnom zivotu jer jednostavno ne mogu presutati kad krene razgovor na tu temu. A i desavalo mi se da me ovi nazovi 'vjernici' krenu napadati i s*ati mi jer ne vjerujem u Boga. I onda me gledaju kao ludjaka, ali sta god. Inace, drustvo sa kojim se druzim, su vecinom ateisti, [nije kao da biram takvo drustvo, slucajno se desilo xD] pa se sa njima fino slazem oko toga...hahahah.
Vidim da vecina vas gore pise kako je ateizam 'prazan' ali ono, ja jednostavno ne mogu vjerovati da je neko sve stvorio iz nicega. A i inace ne podnosim crkvu kao ustanovu. [ne vrijedjam nikoga xD].
Little Alien
Little Alien
Candy Girl
Candy Girl

Ateizam - Page 4 Math_Stamp_by_RedBloodyRose
Broj poruka : 157
Godina : 27
Location : London *_*

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Daenerys Targaryen Mon 24 Oct 2011 - 11:13

Ja ne razumijem kako možeš da vjeruješ u ništa? U prazno?
Ja nisam "vjernik" po definiciji današnjeg društva, ne vjerujem u crkvu, ne vjerujem u Isusa, jednostavno ne vjerujem u Boga kao nekoga ko izgleda kao mi (što i piše u Bibliji).

Ja vjerujem u nešto veličanstveno, u neku silu, magiju. Kad god neko kaže "ja sam ateista", samo ga možemo pitati "a štati misliš kako je sve ovo nastalo?". Pa, sigurno nismo nastali sami od sebe, neko je morao da nas stvori. Neko je morao da stvori i Zvijezde, Planete, svemir. NEKO ili NEŠTO.

Ja znam da su sve religije nastale na osnovu gluposti, da su nastale kao posljedica ljudi. Svijet postoji milijarde i milijarde godina. U šta se vjerovalo prije? :-) Hrišćanstvo nastaje prije 2000 godina, šta je prije toga bilo? Zašto tada crkve nisu postojale, ili džamije?

I takođe znam da sva naša nagađanja nisu ni blizu istini koju ćemo možda saznati nekada nakon smrti.

Kako možeš vjerovati u ništa? Poslije smrti ništa, ništa i samo ništa. Uvijek ništa. :-)

Bez uvrede, ali to je samo dokaz plitkosti čovjeka.
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Little Alien Mon 24 Oct 2011 - 11:22

Ja bas mislim da nije plitkost. Mozda nesto i postoji, neka visa sila, ali ja ne mogu vjerovati u to. A i covjek nije toliko 'inteligentan' i razvijen da bi mogao shvatiti kako je sve nastalo. I da, mislim da poslije smrti nema nicega, zato ovaj zivot koji imamo treba sto bolje proziviti. Kad umres, umro si :P. To je moje misljenje xD
Little Alien
Little Alien
Candy Girl
Candy Girl

Ateizam - Page 4 Math_Stamp_by_RedBloodyRose
Broj poruka : 157
Godina : 27
Location : London *_*

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Fallen Like The Sky. Mon 24 Oct 2011 - 17:37

Ja se uglavnom slažem sa Andjelom, ali me ne bi čudilo da posle smrti ništa ne dolazi.
Što se tiče tvojih stavova i stavova ateista uopšte, ok mi je da kažete da ne verujete u Boga i da mislite da posle smrti ne dolazi ništa, ali ne i kada sa sigurnošću to tvrdite da on ne postoji i da mi kad umremo, mrtvi smo i ćaos jer niko ne može da zna da li je to tako ili nije. Ja sama, koja nisam ateista, posle raznih fraza koje svi upotrebljavamo tipa hvala Bogu, neka ti je Bog u pomoći itd. često znam da dodam: "Bog nema nikakve veze sa tim." što ne rade ni neki ateisti, zato mnogi i misle da sam nevernik, ali to je zato što smatram da smo svi mi kovači svoje sreće i da Bog nema nikakve veze sa tim šta će nam se dogoditi postojao on ili ne jer ne verujem u njega kao nekoga ko nas drži kao marionete u rukama i odlučuje šta će se dogoditi sa nama.
Što se dokaza tiče, isto se slažem, mada sam ja u knjizi iz filozofije iz koje sam učila za prijemni (pošto nikada nisam imala filozofiju inače) naišla na pokušaje raznih filozofa da putem filozofskog načina razmišljanja dokažu postojanje Boga, mada su mnogi od njih živeli 500 godina pre nas kada si zbog ateizma mogao da ostaneš bez glave.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Little Alien Mon 24 Oct 2011 - 19:12

Ja jesam naglasila da je moje misljenje da poslije smrti nema nicega. Nisam nikome nametala to. Ok, ali to sto kazes da nije u redu da sa sigurnoscu tvrdimo da ne postoji, mislim da ni teisti ne mogu tvrditi sa sigurnoscu da postoji. Ni jedna ni druga strana ne moze, jer ni za jedno ni za drugo nema dokaza.
Kako se zove ta knjiga? :P [nevezano za ovu temu xD]
Little Alien
Little Alien
Candy Girl
Candy Girl

Ateizam - Page 4 Math_Stamp_by_RedBloodyRose
Broj poruka : 157
Godina : 27
Location : London *_*

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Fallen Like The Sky. Mon 24 Oct 2011 - 21:14

Little Alien wrote: mislim da ni teisti ne mogu tvrditi sa sigurnoscu da postoji.

Ni ne tvrde, bar ne oni koji imaju mozga, a za to što sam naglasila ne odnosi se na tebe, nego ateisti uopšteno i bilo ih je i ovde takvih koji su dolazili sa takvim stavovima.
Knjiga je iz filozofije za srednje škole ili za gimnaziju, nisam sigurna, ako još nisi učila filozofiju u srednjoj školi, a imaš je, koristićete je i vi verovatno (ako si iz Srbije, ne znam kako za ostale zemlje idu knjige).
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Little Alien Mon 24 Oct 2011 - 21:35

Aha, ok, izvini onda. Shvatila sam da se odnosi na mene :P Moja greska.
A ovaj dio da ni ne tvrde, ja poznajem neke koji su uvjereni u to i toliko zadrti pa cak i vjeruju da je zena nastala od Adamovog rebra O.o. Ja nisam vjerovala kada sam vidjela to, ali ima slucajeva. XD
Ja sam inace iz BiH, ali cu filozofiju imati tek u 3. ili 4. razredu, nisam sigurna. Ali hocu da to procitam prije XDDD
Little Alien
Little Alien
Candy Girl
Candy Girl

Ateizam - Page 4 Math_Stamp_by_RedBloodyRose
Broj poruka : 157
Godina : 27
Location : London *_*

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Fallen Like The Sky. Mon 24 Oct 2011 - 23:30

Skeniraću sutra pa ću postaviti.
Ima takvih slučajeva sigurno, zato sam i dodala oni koji nemaju mozga, ali ne možemo na pojedinačnim primerima da sudimo celoj grupi.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Daenerys Targaryen Tue 25 Oct 2011 - 13:20

U redu je da ne vjeruješ u Adama i Evu (tj Bilibliju), ali to nije Ateizam.
Jednostavno ne znam kako možeš da vjeruješ u ništa.

Ali ok, to sam ja. svi imamo različita mišljenja, i valjda ćemo jednog dana vidjeti šta nas čeka :-)
Daenerys Targaryen
Daenerys Targaryen
Wonderstruck
Wonderstruck

Selene.
Broj poruka : 5878
Godina : 29

http://andjella.t@gmail.com

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Little Alien Wed 26 Oct 2011 - 7:56

Um, to za Adama i Evu sam stavila samo za primjer 'ekstremnih' vjernika koji su zatvoreni za tudja misljenja.
A to da vjerujem u nista, vjerujem u evoluciju :) . Sto se tice zivota na Zemlji.
Little Alien
Little Alien
Candy Girl
Candy Girl

Ateizam - Page 4 Math_Stamp_by_RedBloodyRose
Broj poruka : 157
Godina : 27
Location : London *_*

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Kitty Doesn't Care Fri 2 Dec 2011 - 20:40

Postoje ljudi koje samo vera odrzava u zivotu.Ateisti ne veruju ni u sta.Meni je logicnije da verujes u bilo kog boga...Mnogi danas za sebe kazu da su ateisti a ne znaju ni pravo znacenje te reci.
Kitty Doesn't Care
Kitty Doesn't Care
Candy Girl
Candy Girl

Broj poruka : 155
Godina : 28
Location : On the dark side of the sun

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by His Porcelain Doll Tue 17 Jan 2012 - 22:25

Takve ljude treba izbjegavat, on nevjeruje u nista, jer kad covjek izgubi vjeru toka cini mrtvim!
His Porcelain Doll
His Porcelain Doll
Sweet Girl
Sweet Girl

The girls, they all are like carmen.
Broj poruka : 584
Godina : 35
Location : London

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by DarkAngel Tue 17 Jan 2012 - 22:52

^ um... to nije tacno.

nije da ne verujemo ni u sta, prosto ne verujemo u Boga.
.....
DarkAngel
DarkAngel
Chocolate Babe
Chocolate Babe

Broj poruka : 4982
Godina : 27
Location : In the middle of nowhere.

Back to top Go down

Ateizam - Page 4 Empty Re: Ateizam

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Back to top


 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum