Only For Girls
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige Stefani Majer

+29
Polly Samson
Eterea
MoonGirl
Ejmili
Praslin<3
natasamarjanovic
Daenerys Targaryen
Dvojki.<3
TwiGirl
Jasm!na
Tea <33
MissEverything
Crni Leptir <3
Forever young ♥.
alexxD
~FictionFreak~
Aurora
Fallen Like The Sky.
Suzana
*A WaLk To ReMeMbEr*
Fabolous.♥
Scarlett O'hara
Bloody.Mary
Winter
PunkRockChick
Tarja
Queeny
Dia.♥
Anchyly
33 posters

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Knjige Stefani Majer - Page 3 Empty Knjige Stefani Majer

Post by Anchyly Sun 12 Dec 2010 - 18:04

First topic message reminder :

Stefeni Majer (rođena Morgan, engl. Stephenie Meyer; 24. decembra 1973) je američka književnica, najpoznatija po serijalu Sumrak. Knjige iz tog serijala prodate su u više od 42 miliona primeraka širom sveta, i prevedene su u više od 37 svetskih jezika. Po časopisu USA Today. Stefani Majer je književnica 2008. godine i takođe je najprodavaniji pisac 2008. sa preko 22 miliona prodatih knjiga.

Serijal Sumrak
Twilight (2005)
New Moon
Eclipse
Breaking Dawn

Druga dela
Prom Nights from Hell (2007)
The Host (2008)
The Short Second Life of Bree Tanner (2010)
Anchyly
Anchyly
Cherry Babe
Cherry Babe

Knjige Stefani Majer - Page 3 Tumblrljxujdvmnf1qaobbk
Broj poruka : 2086
Godina : 31
Location : La Tour Eiffel

Back to top Go down


Knjige Stefani Majer - Page 3 Empty Re: Knjige Stefani Majer

Post by His Porcelain Doll Sat 24 Mar 2012 - 15:48

SlytherinGirl wrote:SLAZEM SE. >.<

Ne samo sto je uzasna kao spisateljica, nego ona misli da je bolja od Dzejn Ostin i jos nekih pisaca. O.o Njeni likovi su uzasno providni, nerealisticni, stereotipni. =.=

Takodje, Bela je Mary Sue. Ona je slika Stefani Mejer, bez ikakvih normalnih mana i osobina. Da, jeste ona smotana, ali to nije prikazano kao mana. xD Zapravo je pokazano kao jako kjut. A i ne konta se kao mana ako je Edward uvek hvata kada padne. Niti se ta njena smotanost prikazuje u glavnim konfliktima i radnji vezanoj za glavnu pricu bilo koje od knjiga, tako da... to onda ne dodje mana. :P A svaka normalna osoba trebalo bi da ima mane. Kako bi bila realisticna. I samo zato sto u knjizi postoje "vampiri" i "vukodlaci" ne znaci da nista ne mora biti realisticno. Zapravo je i cilj svake fantastike da deluje realisticno, kako bi citaoci poverovali u pricu. :/ I kako bi bilo literarno prihvaceno. -.-

Takodje, Bela je sasvim prosecna tinejdzerka u koju se gotovo svaki momak zaljubljuje -.- Ako zbog toga nije Mary Sue, ne znam zbog cega je. I da, samo njoj Edward ne moze da cita misli, i diwwwwno mu mirise njena krv, a to nije bas ni objasnjeno. Rolling Eyes You suck, Meyer.

Joj a Edwarda posebno ne mogu podneti xD Mozda zato sto je on Mejerin savrseni decko kom izgled opisuje u svakoj mogucoj prilici. Joj bas mene briga svaki detalj njegovog izgleda -.- A i on nije nimalo realistican, niti ima ikakvu LICNOST. Mi vidimo njegovu licnost, ali Mejerova je bas i nije prikazala. :P To jest, ja vidim da je on jedan kontrolisuci gad. :D I pedofil. I jako je creepy -.- Posmatra Bellu dok spava, wtf. I jos je rekao Beli koliko je opasan po nju, a glupaca ostala s njim. Ne znam koliko je to realisticno. xd I da, jesam li rekla da je kontrolisuci gad? :D Ponasa se prema Beli kao da je ona njegovo vlasnistvo. -.-

Takodje ne verujem da je ovo ikakva ljubavna prica. Pre ce biti pozudna. Ne moze neko vecno da se voli posle mesec-dva veze. Rolling Eyes Njihova veza je previse nezdrava, i to dokazuje to sto je Edward posmatra, jer je posesivan sto se Bele tice. Takodje, Bela najvise voli Edwarda jer je tako predivan, prelep, zgodan, divan, savrsen, graciozan, svetlucav xD -.- A on nju jer joj ne moze procitati um (bas se pitam zasto :P) i jer mu mirise njena krv. I ona je zato "posebna", "nije kao druge", bla-bla. Ma stvarno. -.- Cisto sumnjam da bi ona njega volela kad bi bio ista licnost, samo kad bi izgledao kao da STVARNO ima 107 godina. :D


Prvo postani best celer pisac pa onda kriticar...Zapravo osobe traze knjige sa dosta radnje i bez pune opisa koji opisuju npr. travu po deset stranica..
Ipak je pojenta knjige da te opusti, i pomogneti da odes na tren iz svoje svakodnevnice..
His Porcelain Doll
His Porcelain Doll
Sweet Girl
Sweet Girl

The girls, they all are like carmen.
Broj poruka : 584
Godina : 35
Location : London

Back to top Go down

Knjige Stefani Majer - Page 3 Empty Re: Knjige Stefani Majer

Post by Fallen Like The Sky. Sat 24 Mar 2012 - 17:24

*bestseler
*poenta
Poenta 'lake' knjige je bekstvo od stvarnosti, poenta dobre knjige je da shvatiš nešto o stvarnosti, koliko god to bilo teško. Ne mora to biti deset strana opisa trave, može biti i deset strana radnje, ali deset strana na kojima između redova piše još sto i koje će te naterati da razmišljaš o nečemu što nije "Da li će Bela na kraju biti sa Edvardom ili Džejkobom?"
Stoji to da je većini poenta knjige to što je tebi, ali bitno je prihvatiti da su knjige kao što je Sumrak saga 'jeftina' književnost. Nije pogrešno da se nekome to sviđa jer svako ima pravo na svoj (ne)ukus, ali pogrešno je tvrditi da je knjiga kvalitetna i da ljudi koji nisu zgrnuli pare (jer Stefani Majer nije uradilia ništa drugo) nemaju pravo da je kritikuju, a to "prvo napravi nešto svoje, pa postani kritičar" je the oldest trick in the book i ako hoćeš da ozbiljno ulaziš u raspravu nemoj da ga koristiš.
Fallen Like The Sky.
Fallen Like The Sky.
Designer
Designer

Broj poruka : 11941
Godina : 32
Location : Home... but home is nowhere.

http://weheartit.com/nicky6pack

Back to top Go down

Knjige Stefani Majer - Page 3 Empty Re: Knjige Stefani Majer

Post by Praslin<3 Sat 28 Sep 2013 - 17:19

Pored Sumrak sage koju sam pročitala i prema kojoj sam ostala manje-više ravnodušna, pročitala sam i Domaćina. Naučna fantastika, tema malo drugačija od onih stalnih, zanimljiva radnja ali opet ne nešto što se može nazvati stvarno dobrom knjigom.
Ipak, film sam čekala sa velikim oduševljenjem, zanimalo me kako će sve to predstaviti ali sam se posle trailer-a razočarala i još uvijek ga nisam odgledala.

Preostale dvije ne vjerujem da ću pročitati, jer toliko je kvalitetnijih knjiga koje čekaju da dođu na red.
Praslin<3
Praslin<3
Kate Beckett
Kate Beckett

I don`t wanna waste another day, stuck in the shadow of my mistakes!
Broj poruka : 7273
Godina : 27
Location : U Novom Sadu, na Dunavu..

Back to top Go down

Knjige Stefani Majer - Page 3 Empty Re: Knjige Stefani Majer

Post by Wendy Mon 30 Sep 2013 - 14:50

Ja sam nesto davno pocela da citam neki deo tvajlajta i jako me je nervirao njen nacin pisanja pa sam prestala.
Wendy
Wendy
Dangerous Lady
Dangerous Lady

Broj poruka : 9157
Godina : 29
Location : Wien. :D

Back to top Go down

Knjige Stefani Majer - Page 3 Empty Re: Knjige Stefani Majer

Post by Aurora Tue 1 Oct 2013 - 0:11

Tek kada sam procitala Dzejkobov deo u (valjda) IV delu shvatila sam koliko Bela smara.
Aurora
Aurora
Admin
Admin

Broj poruka : 20870
Godina : 29
Location : Tamo-'vamo

http://pinkiegirlsmp3.blogspot.com/

Back to top Go down

Knjige Stefani Majer - Page 3 Empty Re: Knjige Stefani Majer

Post by Dia.♥ Mon 13 Jan 2014 - 23:28

Pročitala sam sve knjige. U doba kada sam ih pročitala bile su mi jako zanimljive( tada najomiljenije knjige) i čitala sam ih po više puta. Dobre su knjige, mada po meni nemaju neku pouku da kažem da je knjiga ostavila jak utisak na mene ili da sam nešto naučitala iz nje. Više odmaram glavu dok je čitam.
Dia.♥
Dia.♥
Modern Lady
Modern Lady

Ii da se ljubimoo. :)
Broj poruka : 6099
Godina : 28

Back to top Go down

Knjige Stefani Majer - Page 3 Empty Re: Knjige Stefani Majer

Post by Sponsored content


Sponsored content


Back to top Go down

Page 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Back to top

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum